Kavčič preskočil prvo umaško oviro

Umag, 10. 07. 2012 19.51 |

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič je v uvodnem dvoboju umaškega ATP turnirja s 6:2 in 6:2 ugnal Hrvata Antonia Veića. V drugem krogu se bo pomeril z Waynom Odesnikom.

Blaž Kavčič
Blaž Kavčič FOTO: Damjan Žibert

Slovenski tenisač Blaž Kavčič je v uvodnem dvoboju ATP turnirja serije 250 z 2:0 v nizih premagal domačina Antonia Veića. Najboljši slovenski igralec je odlično serviral in vračal nasprotnikov servis, prav tako pa je bil precej boljši tudi v igri. Po dobljenem prvem nizu s 6:2 se je Veić nekoliko poškodoval, prosil za zdravniško pomoč, a nato igro nadaljeval. Kavčič ni popustil niti v drugem nizu in povedel s 5:0. Pri tem izidu je za trenutek popustil, tako da je izgubil svoj servis in naredil nekaj napak, a je nato pri izidu 5:2 še enkrat serviral in izkoristil tretjo zaključno žogo za pomembno ATP zmago.

Kranjčan je za zmago v uvodnem krogu 358.425 evrov težkega turnirja potreboval manj kot uro in pol. To je bil njun četrti medsebojni letošnji obračun – sedmi na dosedanji športni poti - , slovenski predstavnik v glavnem delu turnirja pa je Veiću vrnil za poraz v 1. krogu Beograda.

Blaž Kavčič - Antonio Veić 6:2, 6:2