Kavčič konkurenčen Federerju le v tretjem nizu

Melbourne, 16. 01. 2014 10.26 |

Švicarski teniški šampion Roger Federer se je po zanesljivi zmagi nad Blažem Kavčičem – 3:0 v nizih - uvrstil v 3. krog Odprtega prvenstva Avstralije. Kranjčan je bil kos tekmecu le v tretjem nizu.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je prvi grand slam sezone, odprto prvenstvo Avstralije, končal v drugem krogu. Ljubljančana, ki na lestvici ATP zaseda 99. mesto, je izločil šesti nosilec, Švicar Roger Federer, ki je zmagal s 6:2, 6:1 in 7:6 (4). Kavčič je v drugi krog napredoval po predaji Čeha Radeka Štepaneka pri izidu 7:6 (3), 6:4, 1:6 in 0:2. V drugem krogu mu je nasproti stal šesti nosilec Federer. Ta je prva niza dobil brez težav, prvega po 26, drugega pa po 28 minutah.

Blaž Kavčič
Blaž Kavčič FOTO: Reuters

Ljubljančan, ki na lestvici ATP zaseda 99. mesto, se je veliko bolje upiral slovitemu tekmecu v tretjem nizu. Izsilil je podaljšano igro, v njej vodil s 3:0, nato pa je eden najboljših teniških igralcev vseh časov suvereno prišel do zmage. "Želel sem si prikazat boljši tenis in v zadnjem času sem tudi veliko bolje igral, kot sem danes pokazal. Potrebno se je zavedati, da takšnih dvobojev nisem vajen, igrati proti zame največjem igralcu vseh časov, ni mačji kašelj. Na velikem stadionu, pred veliko množico, je nekaj posebnega. Tega nisem vajen. Lahko rečem, da sem po eni strani razočaran nad svojo igro, po drugi strani pa sem vesel, da sem bil del takšnega dogodka. Publika me je sprejela in pripomogla do dobrega tretjega niza,“ je za 24ur.com dejal Kavčič. Dvoboj Blaža Role in Martina Kližana se je po prekinitvi nadaljeval v večernih urah. Ptujčan je zaigral veliko bolje, kot na začetku, a vendarle ni uspel preprečiti poraza.

Potem, ko je Slovak dobil prva niza (6:4, 6:3) je tretji pripadel Slovencu (7:5), v četrtem pa je bil zelo blizu izenačenju na 2:2 v nizih. V podaljšani igri mu je za hip popustila koncentracija, kar je njegov tekmec izkoristil in odločilni niz dobil s 7:6.

Roger Federer - Blaž Kavčič 6:2, 6:1, 7:6 (4)
Martin Kližan - Blaž Rola 6:4, 6:3, 5:7, 7:6 (2)