Kavčič in Rola izpadla na portoroškem challengerju

Portorož, 10. 08. 2016 22.50 |

V drugem krogu teniškega challengerja Tilia Slovenia Open je prvi na osrednje igrišče v Portorožu stopil Blaž Kavčič in se po hudem boju žal poslovil. Madžarski tekmec je bil boljši z 2:1 v nizih. Slovenija ima v igri za četrtfinale še enega igralca, Grega Žemljo, zmagovalca 2013 in lanskega finalista.

Po skoraj treh urah igre ga je premagal šesti nosilec Madžar Marton Fucsovics s 6:7, 7:5 in 6:4. Blaž Kavčič je zapravil veliko priložnost za uvrstitev med osem najboljših. V drugem nizu je vodil s 5:3 in serviral za zmago. "Tedaj so me začeli grabiti krči, kar me je zelo presenetilo, saj tovrstnih težav običajno nimam. Verjetno sem bil tako živčen, saj sem želel zmagati oziroma narediti dober rezultat tu v Portorožu. Zelo sem razočaran, vendar to tekmo je treba čim prej pozabiti in misli usmeriti v nove izzive," je dejal zmagovalec Portoroža 2014. V drugem krogu teniškega turnirja serije challenger v Portorožu je po Kavčiču z nastopi končal tudi drugi slovenski reprezentant Blaž Rola. Po treh izenačenih nizih in več kot treh urah igre je moral priznati premoč Argentincu Renzu Olivu, ki je zmagal s 6:7, 7:6 in 7:6.

Podobno kot Kavčič, ki je nekaj ur prej zapravil vodstvo v nizih in 5:3, je imel tudi Ptujčan izjemno priložnost za napredovanje. Zapravil je pet žogic za zmago; dve v drugem nizu, ostale pa v odločilnem tretjem.

Med osem najboljših se je zanesljivo uvrstil prvi nosilec turnirja, 94. igralec na svetu Nemec Florian Mayer. V dveh nizih je bil boljši od Aldina Setkića iz Bosne in Hercegovine.