Katie Ledecky zrušila svetovni rekord

Los Angeles, 23. 06. 2014 09.05 |

Ameriška plavalka Katie Ledecky je na mitingu v Shenandoahu v Teksasu popravila svoj svetovni rekord na 800 metrov prosto. Ledeckyjeva, olimpijska prvakinja na tej razdalji, je plavala 8:11,00 minute in za 2,86 sekunde izboljšala prejšnji rekord, ki ga je postavila lani na SP v Barceloni.

Katie Ledecky je sicer že v noči na petek izboljšala tudi rekord na 1500 metrov s časom 15:34,23. Lani v Barceloni je 17-letna Američanka plavala 15:36,53. Na mitingu v Santa Clari pa je ameriški zvezdnik Michael Phelps na 200 metrov mešano osvojil tretje mesto. To je bil njegov prvi finalni nastop v tej disciplini, v kateri je slavil na treh OI zaporedoma, po olimpijskih igrah 2012. Phelps, ki je plaval na svojem tretjem mitingu po koncu dvoletne "upokojitve", je zaostal za Conorjem Dwyerjem in Chasom Kaliszem, ki sta ga prehitela v prostem slogu. Dwyer je zmagal s časom 1:59,49, Kalisz je plaval 1:59,53, Phelps pa 1:59,76.

Michael Phelps
Michael Phelps FOTO: Reuters

Osemindvajsetletni Phelps je sicer v soboto osvojil še drugo mesto na 200 metrov prosto za olimpijskim prvakom, Francozom Yannickom Agnelom, v petek si je delil prvo mesto s Tomom Shieldsom na 100 m delfin in bil drugi na 100 m prosto za Nathanom Adrianom.