Katarci priskočili na pomoč slovenskim rokometašem - upanje na Rio 2016 še živi

Doha, 27. 11. 2015 19.49 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca si je po zmagoslavju Katarja na azijskih kvalifikacijah v Dohi izborila nastop na enem od treh kvalifikacijskih turnirjev za nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Rio de Janeiru. Katar je v današnjem velikem finalu premagal Iran z 28:19 (15:11) in si izboril nastop na olimpijskih igrah v Braziliji.

Navijačem slovenske rokometne reprezentance ostaja upanje na preboj na OI 2016.
Navijačem slovenske rokometne reprezentance ostaja upanje na preboj na OI 2016. FOTO: Damjan Žibert

Slovenska izbrana vrsta je na letošnjem januarskem svetovnem prvenstvu v Katarju zasedla osmo mesto in je bila prva v čakalnici za nastop na enem od treh kvalifikacijskih olimpijskih turnirjev, ki bodo na sporedu med 7. in 10. aprilom prihodnje leto.

Prireditelji kvalifikacijskih turnirjev bodo znani po evropskem prvenstvu v začetku prihodnjega leta na Poljskem, nastop na olimpijskih igrah v Riu pa so si poleg Katarcev že zagotovili gostitelji Brazilci, svetovni prvaki Francozi in Argentinci. Slednji so slavili na letošnjih panameriških igrah v Torontu.

Nastop na olimpijskih igrah v Braziliji si bosta izborila še afriški in evropski prvak, v primeru zmagoslavja Francije pa tudi drugouvrščena reprezentanca na sklepnem turnirju na Poljskem. Druge izbrane vrste si bodo olimpijske vozovnice skušale izboriti na kvalifikacijskih turnirjih, doslej so si nastop na njih že zagotovili Poljska, Španija, Danska, Hrvaška, Nemčija, Slovenija, Čile, Iran in Bahrajn.