Kata in Kveta osvojili Sydney

Sydney, 13. 01. 2012 13.49 |

Teniška igralka Katarina Srebotnik je v finalu turnirja WTA v Sydneyju z nagradnim skladom 637.000 dolarjev v finalu dvojic skupaj s Čehinjo Kveto Peschke premagala Američanki Liezel Huber in Liso Rayomond s 6:1, 4:6 in 13:11.

Katarina Srebotnik in Kveta Peschke
Katarina Srebotnik in Kveta Peschke FOTO: Reuters

Katarina Srebotnik in Kveta Peschke sta na servis tekmic povedli, nato pa po prednosti tekmic vendarle dobili svoj servis za 2:0. Po manj kot devetih minutah je bilo 3:0 v uvodnem nizu, saj sta Američanki v tretji igri dobili le eno točko. Šest minut pozneje je bilo že 4:0, šele nato sta po svojem servisu Američanki znižali (1:4). Srebotnikova in Pecshkejeva sta po manj kot pol ure dobili niz s 6:1. V drugem nizu se je potek zasukal in Američanki sta povedli s 3:1 in si nato pri vodstvu v 5:3 že priigrali prvo zaključno žogico. Na svoj servis sta niz nato le dobili s 6:4. Odločala je podaljšana igra, v kateri je sprva bolje kazalo slovensko-češki navezi, ki je povedla že s 7:5, Američanki pa sta od naslednjih petih točk osvojili kar štiri in si priigrali zaključno žogico. Peschkejeva in Srebotnikova sta se ubranili, si priigrali tri žogice za zmago in tretjo tudi izkoristili.