Joksimović na debiju sklatil Partizan, Krka poražena

Novo mesto, 17. 10. 2015 20.57 |

Košarkarji Krke so doživeli četrti poraz v ligi Aba. V šestem krogu so morali pred domačimi gledalci premoč priznati ekipi Metalca, ki je zmagala s 75:70.

Rojc in soigralci so vknjižili nov poraz v ligi ABA.
Rojc in soigralci so vknjižili nov poraz v ligi ABA. FOTO: ABA liga

Za Novomeščane je to drugi zaporedni poraz, prvi v dvorani Leona Štuklja. V prejšnjem krogu so izgubili v Stožicah s tridesetimi točkami razlike, popravni izpit pa se jim ni izšel, saj so v zaključku naredili preveč napak oziroma niso imeli razpoloženega posameznika. Luka Lapornik je sicer dobri dve minuti pred koncem zadel za eno redkih vodstev Krke na tekmi (68:67) - gostje so v drugem polčasu nekajkrat vodili z osmimi točkami prednosti, vendar pa so njegovi soigralci v zaključku dovolili gostom najprej lahek koš za 71:68, nato pa še trojko za pet točk naskoka.

Joksimovićev sanjski debi za Cibono
Slovenski košarkar Nebojša Joksimović, ki je med tednom okrepil zasedbo Cibone, je na debiju za novo ekipo v 21 minutah vknjižil 11 točk. Zagrebčani so doma v šestem krogu lige Aba premagali košarkarje Partizana (63:57) po zaslugi odlične zadnje četrtine, ki so jo dobili z 20:11.