Jakupovićeva v finalu dvojic WTA turnirja v Istanbulu, Bedene pa v finalu Budimpešte

Istanbul, 29. 04. 2017 16.33 |

Trenutno najvišjeuvrščena slovenska teniška igralka na lestvici WTA Dalila Jakupovič je dosegla nov mejnik v karieri. Potem ko je pred dvema tednoma prvič doslej zaigrala v glavnem žrebu turnirja serije WTA v Bogoti, se je zdaj premierno prebila še v prvi finale WTA. Gre za turnir dvojic na 250.000 dolarjev vrednem Internationalu v Istanbulu.

Dalila Jakupović bo prvič v karieri zaigrala v finalu turnirja WTA.
Dalila Jakupović bo prvič v karieri zaigrala v finalu turnirja WTA. FOTO: Twitter

Šestindvajsetletna Jeseničanka je moči združila z Ukrajinko Nadjo Kičenok in v treh dvobojih izločila prvi in tretji nosilki. V finalu ju zdaj čakata četrtorangirani igralki, Američanka Nicole Melichar in Belgijka Elise Mertens.

Jakupovičeva in Ukrajinka še nista izgubili niza. Prvi nosilki Su-Wei Hsieh iz Tajvana in domačinko Ipek Soylu sta premagali 7:6, 6:2, četrtfinalno srečanje proti Eugenie Bouchard in Kirsten Flipkens sta dobili brez boja, v polfinalu pa sta izločili Japonko Nao Hibino in Danko Kovinić iz Črne gore s 6:4, 6:4.

Bedene v življenski formi, slovo 'rojaka' Murrayja v Barceloni
Slovenski teniški igralec z britanskim potnim listom Aljaž Bedene je v življenjski formi. S šestnajsto zaporedno zmago se je kot kvalifikant uvrstil v finale turnirja ATP 250 v Budimpešti. To je zanj največji uspeh v karieri, tekmec v finalu pa bo zmagovalec dvoboja med prvim nosilcem Francozom Lucasom Pouillejem in Italijanom Paolom Lorenzijem. Sedemindvajsetletni Bedene, ki od leta 2015 nastopa pod britansko zastavo, je v Budimpešti zabeležil dve zmagi v kvalifikacijah in štiri v glavnem turnirju - v polfinalu je nadigral Srba Lasla Djera s 6:2, 6:4, pred prihodom na Madžarsko pa je osvojil dva turnirja serije challenger v Franciji ter Italiji.

V Barceloni, kjer se igralci merijo na ATP 500, se je v polfinalu poslovil prvi igralec sveta Škot Andy Murray. V treh nizih ga je premagal Avstrijec Dominic Thiem (6:2, 3:6, 6:4).