Hrvat Sloveniji priboril novo zmago

Varese, 16. 04. 2016 16.34 |

Izolski veslač Rajko Hrvat je sezono 2016 začel z zmago med lahkimi skifisti. V finalu tekme v Vareseju je prepričljivo ugnal Hrvata Luko Radonića, ki je proti Norvežanu Asku Jarlu Thjoemudobil dobil dvoboj za srebro. V malem finalu je nastopil še en izolski veslač, Marko Bolha, ki je bil tam tretji, zadnji.

Rajko Hrvat
Rajko Hrvat FOTO: VZS

Rajko Hrvat je imel predvsem v prvi polovici dela trd dvoboj z Luko Radonićem, v tretji četrtini proge pa je tekmec s Hrvaške popustil in 29-letni slovenski reprezentant, aktualni svetovni podprvak, si je suvereno privozil prvo zmago v svetovnem pokalu v karieri. Že pred tem je Mariborčan Gašper Fistravec v težkem skifu osvojilo peto mesto v polfinalu in ga v nedeljo čaka nastop v finalu B. Aleš in Janez Zupan sta bila v finalu C med dvojci brez krmarja četrta.

Fistravec tokrat ni imel realnih možnosti za eno od prvih treh mest, saj je že 500 metrov pred ciljem precej zaostajal za želenim tretjim mestom, zato je v končnici popustil in varčeval z močmi za nedeljo. V finale so se uvrstili Hrvat Damir Martin, Poljak Natan Wegrszycki-Szymczyk in Izraelec Dani Fridman. Iz drugega polfinala so se v finale prebili Kubanec Angel Fournier Rodriguez, Finec Robert Ven in Belgijec Hannes Obreno.