Herlings zmagal v Belgiji, Gajser ni izkoristil dobrega izhodišča iz kvalifikacij in zaključil na 11. mestu

Lommel, 06. 08. 2017 18.12 |

Nizozemec Jeffrey Herlings je zmagovalec velike nagrade svetovnega prvenstva v motokrosu v belgijskem Lommelu. Slavil je na obeh dirkah in dobil vseh 50 točk. Slovenski dirkač Tim Gajser je preizkušnjo razreda MXGP končal na 11. mestu, potem ko je bil deveti na prvi in deseti na drugi dirki. Gajser, sicer tretji v sobotnih kvalifikacijah, je tako dobil 24 točk v SP.

Gajser je vknjižil novih 24 točk v svetovnem prvenstvu.
Gajser je vknjižil novih 24 točk v svetovnem prvenstvu. FOTO: Honda Pro Racing

Na drugem mestu je prvo dirko končal vodilni v skupnem seštevku Italijan Antonio Cairoli, tretji pa je bil Nizozemec Glenn Coldenhoff. Cairoli je bil drugi tudi na drugi dirki, na tretjem mestu pa je končal Britanec Max Anstie. Skupno je na veliki nagradi v Lommelu za zmagovalcem Herlingsom drugo mesto osvojil Cairoli (44), tretjega pa Coldenhoff z 38 točkami.

V skupnem seštevku SP je po belgijski veliki nagradi Cairoli ostal v trdnem vodstvu s 567 točkami, drugi je zdaj Herlings s 468 točkami, ki je prehitel domačina Clementa Desalla (462). Gajser je ostal na skupno petem mestu, ima pa 376 točk.

Naslednja dirka v zgoščenem avgustovskem sporedu v SP, dirkači imajo ta mesec tri preizkušnje, bo že naslednji teden v švicarskem Frauenfeld-Gachnangu.