Hercogova izločila drugo nosilko

Nürnberg, 12. 06. 2013 12.32 |

Slovenska teniška igralka Polona Hercog je zmagovito začela nastope na turnirju WTA v Nürnbergu z nagradnim skladom 235.000 dolarjev. Z 2:1 v nizih je premagala Čehinjo Klaro Zakopalovo, v nadaljevanju turnirja jo čaka ameriška tekmica.

Polona Hercog je v prvem krogu s 6:3, 4:6 in 6:1 odpravila drugo nosilko, Čehinjo Klaro Zakopalovo. Hercogova, ki je v šestih dvobojih še brez poraza proti Zakopalovi, se bo v drugem krogu pomerila z Američanko Julio Cohen. Hercogova je relativno gladko dobila uvodni niz. Kazalo je, da bo podobno gladko drugega izgubila, saj je Zakopalova vodila že s 5:2, a Slovenki se je uspelo približati na 5:4, deseto igro na svoj servis pa je Čehinja le dobila in izid v nizih izenačila. V tretjem nizu je Hercogova takoj naredila dva "breaka" za vodstvo s 4:0 in tako praktično odločila niz ter dvoboj.