Hancock najboljši v Krškem, Žagar brez polfinala

Krško, 12. 09. 2015 21.52 |

Američan Greg Hancock je zmagovalec spidvejske preizkušnje svetovnega prvenstva za Veliko nagrado Slovenije v Krškem. Najboljši slovenski spidvejist Matej Žagar je za las zgrešil veliki finale.

Že nastop Mateja Žagarja na dirki za Veliko nagrado Slovenije je bil po hudi poškodbi pravi uspeh. A ko Ljubljančan sede na svoj motor, ga ne more nič zaustaviti. Tako je bilo tudi pred 12 tisoč gledalci na ovalu v Krškem, kjer so gledalci vse do zadnje vožnje prvega dela tekmovanja verjeli, da se mu bo uspelo uvrstiti v polfinale.

Žal se mu je to izmuznilo za las, a vnovič je pustil dober vtis. So se pa v veliki finale uvrstili Američan Greg Hancock, Nicki Pedersen, Tai Woffinden in Peter Kildemand. Boj za zmago se je odvijal med Hancockom in Woffindnom, Američan pa je bil spretnejši od Britanca in iz Krškega odnesel zmago.

Matej Žagar
Matej Žagar FOTO: Mediaspeed

Žagar nastopil poškodovan
Žagar je na jubilejni deseti izvedbi dirke na najvišji ravni v Krškem - serija Grand Prix se je v Slovenijo vrnila po enoletnem premoru - doslej svoj največji uspeh dosegel leta 2005, ko je bil tretji. Tokrat je nastopil poškodovan, a vseeno zbral osem točk za tri druga mesta in dve tretji, kar pa je bilo na koncu vendarle premalo za odločilne vožnje. Drugi slovenski predstavnik na dirki Aleksander Čonda – nastopil je s posebnim povabilom prirediteljev - je preizkušnjo končal na 17. mestu z eno točko.