Haas previsoka ovira za Kavčiča

Hamburg, 17. 07. 2013 17.20 |

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je končal nastope na turnirju ATP v Hamburgu z nagradnim skladom 1,23 milijona evrov v drugem krogu.

Blaž Kavčič
Blaž Kavčič FOTO:

Po uspešnih nastopih v kvalifikacijah in prvem krogu, v katerem je Blaž Kavčič ugnal Romuna Victorja Hanescuja, je Ljubljančana izločil drugi nosilec, domačin Tommy Haas, ki je po uri in 46 minutah igre zmagal s 6:1, 4:6 in 6:4. Petintridesetletni nemški veteran je za zmago na osrednjem igrišču teniškega središča Rothenbaum nad kvalifikantom Kavčičem potreboval tri nize. Devet let mlajšemu Kavčiču je 11. igralcu z lestvice ATP uspelo odvzeti en niz. V odločilnem tretjem nizu je Haas povedel s 4:1, nato pa je na nastopil Ljubljančan in prišel do izenačenja 4:4 v igrah, a je izkušeni Haas dvoboj odločil v svojo korist.