Glavna akterja Super Bowla bosta Seattle in New England

Seattle, 19. 01. 2015 08.00 |

Branilci naslova Seattle Seahawks in New England Patriots so finalisti lige ameriškega nogometa NFL. Patrioti so v polfinalu zlahka s 45:7 premagali Indianapolis Colts, Seattle pa je po podaljšku z 28:22 ugnal Green Bay Packers.

Tom Brady in Bill Belichick
Tom Brady in Bill Belichick FOTO: Reuters

Podajalec New Englanda Tom Brady bo 1. februarja v Glendalu že šestič igral na Super Bowlu, s čimer je prehitel prav tako legendarnega Johna Elwaya. Brady je na tekmi proti Indianapolisu podal za tri zadetke, tekač LaGarrette Blount pa je pretekel 148 jardov in dosegel tri "touchdowne". Trener New Englanda Bill Belichick je s tem dosegel svojo 21. zmago v končnicah ter podrl rekord Toma Landryja. Patrioti bodo v začetku februarja igrali že na svojem osmem Super Bowlu, s čimer so se po številu nastopov izenačili z rekorderjema Dallasom in Pittsburghom. New England je doslej trikrat osvojil naslov prvaka, in sicer v letih 2001, 2003 in 2004. Prav New Englandu je nazadnje uspelo ubraniti naslov leta 2004, zdaj bodo to poskusili še v Seattlu.

Branilci naslova so pred domačimi navijači "viseli" vse do zadnjih trenutkov. Zaostajali so že z 0:16 po polčasu in s 7:19 v zadnji četrtini. Nato pa so v manj kot minuti dosegli dva zadetka, v podaljšku pa je podajalec Russell Wilson, ki je sicer vrgel kar štiri prestrežene podaje, takoj našel lovilca Jermaina Kearsa in odločil tekmo.