Trento, 19. 04. 2015 19.17 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva v italijanski Pietramurati dosegel prvo zmago v razredu MX2. Z drugim mestom v prvi in zmago v drugi vožnji je Gajser dobil dirko za VN Italije.

S četrto dirko sezone se je karavana najboljših motokrosistov v svetovnem prvenstvu preselila v Evropo. Na dirki v italijanski Pietramurati je v razredu MX2 Tim Gajser zmagal in tako prvič v karieri slavil v skupnem seštevku na dirki. Na prejšnji dirki v argentinskem Neuquenu je Gajser osvojil peto mesto, kar je bila njegova druga najboljša uvrstitev dotlej v sezoni, potem ko je bil četrti v Katarju in 11. na Tajskem.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO:

Gajser je v napetem boju premagal Herlingsa, ki je dobil prvo vožnjo, v drugi pa je Gajser hitro prevzel vodstvo in na koncu prednost tudi zadržal. Nizozemec pa je v lovu na Slovenca v zadnjem krogu tudi padel. Pred tem je Gajser takoj po startu že prišel do drugega mesta, nato pa kmalu prehitel Tixierja in prevzel vodstvo. Herlings je nato iz ozadja napadal in se tudi nevarno približeval, Gajserjeva prednost, ki je znašala približno deset sekund, se je že nevarno topila.

Toda za zadnji napad mu je zmanjkalo časa, pri tem pa je tudi pretiraval; v zadnjem krogu je namreč pri lovu na Gajserja padel in tako zapravil še zadnji kanček možnosti, da bi se morda prebil na prvo mesto. "Hvala vsem, ekipi, navijačem, super je bilo," je takoj po prihodu skozi cilj težko našel besede mladi slovenski dirkač, ki so mu za dodatno spodbudo številni njegovi navijači s slovenskimi zastavami pripravili pravo vzdušje domače dirke. Za Gajserjem je skupno drugo mesto na dirki osvojil prav Herlings, oba sta zbrala po 47 točk, odločala pa je boljša druga vožnja. Tretji pa je bil Francoz Jordi Tixier s 40 točkami.