Gajser po zmagi na prvi veliki nagradi zdaj drugi na VN Tajske

Bangkok, 06. 03. 2016 11.02 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na veliki nagradi razreda MXGP v tajskem Suphan Buriju osvojil drugo mesto. Tretje mesto na prvi dirki in peto na drugi sta pomenili, da je zaostal le za zmagovalcem Francozom Romainom Febvrejem, ki je bil najboljši na obeh dirkah. Febvre je tudi prevzel skupno vodstvo po dveh velikih nagradah, Gajser je drugi.

Tim Gajser se tudi v razredu mxGP odlično znašel. Na prvih dveh dirkah je obakrat končal na stopničkah za zmagovalce. FOTO: Honda

Febvre je tajsko veliko nagrado končal s polnim izkupičkom 50 točk, Gajser jih je zbral 36, tretji je bil s 34 Belgijec Jeremy van Horebeek. Gajser je na drugo postajo sezone prišel kot vodilni v SP, saj je kot novinec v tem razredu dobil obe dirki uvodne velike nagrade v Katarju pred tednom dni. Zdaj ga je prehitel Febvre, a so razlike majhne; Francoz ima po dveh velikih nagradah 92 točk, Gajser je zdaj s 86 drugi, na tretjem mestu pa je Rus Jevgenij Bobrišev s 74. Dirkači se bodo po nekajtedenskem premoru na dirke najvišje ravni vrnili 28. marca, ko se bo tekmovanje preselilo v Evropo, na sporedu bo preizkušnja za VN Evrope v Valkenswaardu na Nizozemskem.

"Mislim, da je najtežja velika nagrada sezone za nami. Cel vikend sem vozil dobro in sem zadovoljen z izkupičkom. V drugi vožnji nisem najbolje startal, vendar je peto mesto soliden rezultat, kar je bilo dovolj za skupno drugo mesto. Motor je res izjemen, hvala očetu in celotni ekipi," je po dirki sporočil Gajser, ki je bil tako kot ostali tekmovalci po napornih dirkah precej izmučen.