Herlingsu zmaga v Švici, Gajser zasedel šesto mesto

Zürich, 13. 08. 2017 16.47 |

T.Š./STA
1

Na motokrosistični dirki razreda MXGP je v Švici Tim Gajser je bil v skupnem seštevku šesti, na prvi dirki je bil sedmi, na drugi pa peti. Zmagal je Jeffrey Herlings, v skupnem seštevku točkovanja za naslov svetovnega prvaka pa ostaja Antonio Cairoli, Gajser je na petem mestu.

Prvo dirko preizkušnje svetovnega prvenstva v motokrosu v švicarskem Frauenfeld-Gachnangu je Tim Gajser končal na sedmem mestu. Zmagal je domačin Arnaud Tonus. Drugi je bil Britanec Max Anstie, tretji pa vodilni v SP Antonio Cairoli. Gajser je dirko začel iz slabega startnega položaja, do konca pa se je prebil med deseterico. Preostala slovenska dirkača v Švici sta prvo dirko končala tik za mesti, ki prinašajo točke za SP: Jernej Irt je bil 22., Peter Irt pa 23.

Drugo vožnjo je Gajser končal na petem mestu, zmagal je Jeffrey Herlings, Cairoli je bil tretji. Prvič v sezoni so na dirki do točk prišli vsi Slovenci, ki so nastopili. Jernej in Peter Irt sta drugo vožnjo končala na 18. in 19. mestu, skupno pa jima je to prineslo 21. in 22. mesto, Gajser pa je bil skupno šesti. Makolčan je imel veliko težav v sobotnih kvalifikacijah, po padcu na začetku je moral v bokse, na koncu pa pristal le na 32. mestu. Najboljši v kvalifikacijah je bil vodilni v SP Italijan Cairoli.

Zmage se je veselil Herlings, enako število točk (40) je imel drugi Francoz Gautier Paulin. Domačin Tonus, ki je dobil prvo vožnjo, druge po padcu ni končal. Skupno je na prvem mestu v SP ostal prepričljivo vodilni Cairoli, ki ima zdaj že 605 točk, drugi je današnji zmagovalec Herlings s 508, tretji pa Paulin s 486. Gajser je ostal na petem mestu, ima pa 406 točk. Peter Irt je skupno na 41. mestu s štirimi točkami, njegov brat je s točko manj na 44. mestu.

Naslednja preizkušnja SP bo že naslednji teden v švedski Uddevalli.