Gajser hitro pozabil padec, suvereno dobil drugo dirko in VN Švice končal na drugem mestu

Frauenfeld - Gachnang, 07. 08. 2016 14.01 |

Dirkači v motokrositičnem razredu MXGP so tokrat zbrani na povsem novi progi v švicarskem Frauenfeld - Gachnangu, kjer je na sporedu 15. velika nagrada v letošnji sezoni. Po padcu na prvi dirki, je slovenski as Tim Gajser, na drugi dirki prepričljivo slavil in VN Švice končal na odličnem drugem mestu. Premagal ga je le legendarni Antonio Cairoli.

Tim Gajser je VN Švice končal na odličnem drugem mestu. Prvo dirko je zaradi padca končal na devetem mestu, drugo pa je suvereno zmagal. FOTO:

Dirkači v elitnem motokrositičnem razredu MXGP so bili tokrat zbrani v Švici, kjer sta bili na sporedu dirki na povsem novi progi v Frauenfeld - Gachnangu. Prvo dirko za VN Švice je prepričljivo dobil osemkratni svetovni prvak Antonio Cairoli, ki je tako zmanjšal zaostanek v točkovanju svetovnega prvenstva. Vodilni v omenjenem točkovanju, slovenski motokrostistični as, Tim Gajser je namreč po padcu takoj na začetku osvojil deveto mesto. Tim je sicer dirko začel dobro in zadržal drugo mesto, ki jo je osvojil na kvalifikacijski dirki. Toda že v prvem krogu po veliki napaki padel in kar nekaj časa pobiral svoj motocikel. Ko se je pobral je dirko nadaljeval na 27. mestu in začel z lovom za čimboljšo uvrstitvijo. Na koncu je ciljno črto prečkal kot devet in osvojil 12 novih točk in je v primerjavi s Cairolijem zgubil zgolj 13 točk. Na drugem mestu je dirko sicer končal Gauiter Paulin, tretji pa je bil Celement Desalle. Na VN Švice bo sicer danes na sporedu še ena dirka, ki bo tudi dala končni razplet 15. letošnje preizkušnje v razredu MXGP. Od preostalih slovenskih predstavnikov je prvo dirko na 28. mestu končal Jernej Irt, 29. je bil Peter Irt. Povrtanik po poškodbi Klemen Gerčar pa je bil 35.

Na drugi dirki Gajser suveren
Drugo dirko za VN Švice pa je slovenski motokrosistični as suvereno zmagal. Dirko je sicer znova odlično začel Cairoli, a ga je Gajser kmalu prehitel in nato prepričljivo vozil na prvem mestu. Proti koncu ga je sicer napadel Romain Fabvre, ki pa Tima ni uspel prehiteti in se je na koncu moral zadovoljiti z drugim mestom. Cairoli je proti koncu dirke storil napako in jo končal kot peti, a vseeno postal zmagovalec VN Švice. Kot tretji je dirko zaključil Glenn Coldenhoff. Gajser pa je zanesljivo zadržal vodstvo v skupnem seštevku svetovnega prvenstva, saj je proti drugouvrščenemu Cairoliju izgubil zgolj štiri točke. Slovenec je v letošnji sezoni zbral že 644 točk, Cairoli pa ji hje zbral 99 manj. Drugo dirko so sicer končali še trije slovenci. Jernej Irt je bil  25., njegov brat Peter 27., Gerčar pa je bil 33.