Lommel, 31. 07. 2016 15.28 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP v belgijskem Lommelu osvojil peto mesto. Zmagal je domačin Kevin Strijbos pred Nemcem Maximilianom Naglom in Italijanom Antoniem Cairolijem.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO: Honda

Tim Gajser je prvič v sezoni ostal brez stopničk na dirki, potem ko je prvo vožnjo končal le na 15. mestu. Takrat so ga tekmeci že na startu zrinili na deseto mesto, pozneje je še dvakrat padel, pri drugem padcu pa mu je tudi ugasnil motor. Vse skupaj je pomenilo, da je pristal na najslabšem položaju v posamični vožnji v celotni sezoni, vseeno pa še dobil šest novih točk za SP. Precej bolje mu je šlo v drugi vožnji, kjer se je po startu izstrelil v vodstvo ter ga brez večjih težav obdržal do konca. Še najbližje je bil Antonio Cairoli, tretji pa Kevin Strijbos. Skupno je Gajser zahtevno belgijsko mivkasto dirko končal na petem mestu z 31 točkami, skupno pa je zdaj že pri 607 točkah. Njegov najbližji zasledovalec je Cairoli, ki pa ima že 103 točke manj. Na dirki je nastopal tudi drugi slovenski predstavnik Jernej Irt, ki pa je v obeh vožnjah odstopil že v začetnem obdobju ter končal na 34. in 33. mestu.

Karavana motokrosistov se bo zdaj preselila v švicarski Frauenfeld-Gachnang, kjer bo čez teden dni na sporedu naslednja dirka.

Izidi, MXGP:
- 1. vožnja: 1. Maximilian Nagl (Nem), 2. Shaun Simpson (VBr) 3. Kevin Strijbos (Bel) ... 15. Tim Gajser (Slo), 33. Jernej Irt (Slo);
- 2. vožnja: 1. Tim Gajser (Slo), 2. Antonio Cairoli (Ita), 3. Kevin Strijbos (Bel) ... 33. Jernej Irt (Slo);
- skupno na dirki: 1. Kevin Strijbos (Bel) 40 točk, 2. Maximilan Nagl (Nem) 39, 3. Antonio Cairoli (Ita) 37, 4. Jeremy van Horebeek (Bel) 32, 5. Tim Gajser (Slo) 31 ... 33. Jernej Irt (Slo) 0