Futsal: Slovenci z visoko zmago nad Francozi najmanj v dodatne kvalifikacije

Laško, 19. 03. 2015 21.45 |

Slovenska reprezentanca v dvoranskem nogometu je v drugem krogu kvalifikacijskega turnirja za EP 2016 premagala Francijo z 11:2 in si zagotovila najmanj nastop v dodatnih kvalifikacijah. Odločilno tekmo za prvo mesto v skupini in neposredno uvrstitev na EP bo Slovenija igrala proti Češki.

Slovenija je povedla že po 27 sekundah, ko je bil uspešen Gašper Vrhovec. Močne temelje ključne zmage je prispeval Igor Osredkar v šesti minuti, ko je zadel za 2:0, da bodo Francozi znova poraženi, pa je bolj ali manj postalo jasno v deseti minuti, ko je Osredkar zadel že drugič na tekmi za 3:0. Vrhovec je v 15. minuti povišal že na 4:0, zmagovalec je bil odločen. Za nameček so izbranci selektorja Andreja Dobovičnika Francozom v prvem polčasu zabili še tri zadetke prek Kristjana Čujca, Alena Fetića in Benjamina Melinka, galski petelini pa so malce znižali zaostanek z golom Sida Belhaja pol minute pred koncem prvega dela.

Slovenija je na dobri poti na EP.
Slovenija je na dobri poti na EP. FOTO: Drago Perko/futsal.si

V drugem polčasu so Slovenci nadaljevali rešetanje francoske mreže. Osredkar v 22., Fetić in Rok Mordej v 23. minuti so povišali prednost že na 10:1. Reda Rabei je v 33. minuti znižal na 10:2, Nejc Hozjan pa je v 39. minuti postavil končni izid 11:2. "Menil sem, da se bomo precej bolj namučili za nove tri točke. Odprli smo jih izvrstno. Ko se je to zgodilo, smo vnovič pokazali naše veliko srce. Hvala bogu, ker je zadeva tako stekla. Na srečo pa smo lahko tudi odpočili nosilce igre," je po tekmi povedal selektor. Vrhovec pa je dodal: "Rezultat je odraz našega pristopa od prve sekunde. Borili smo se, bili smo na nivoju. Hoteli smo to zmago. Vedeli smo, da ne bo lahko, saj so Francozi dobra ekipa. Čehom so povzročili precej težav. Z našim pristopom smo jih strli."

Na prvi tekmi skupine je Češka pričakovano premagala Norveško s 4:0. Med strelce so se vpisali Michal Seidler v osmi, Michal Belej v 18., Jiri Novotny v 27. in Michal Kovacs v 37. minuti.

Slovenija in Češka imata po dveh krogih po šest točk, Norveška in Francija pa sta še brez.