Futsal: Slovenci remizirali še s Kazahstanci

Praga, 11. 12. 2015 18.32 |

Reprezentanca v dvoranskem nogometu je v Chomutovu v 2. krogu drugega dela kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2016 znova igrala neodločeno 2:2. Tokrat s Kazahstanom, pred tem so izbranci selektorja Andreja Dobovičnika remizirali s Francijo.

Andrej Dobovičnik
Andrej Dobovičnik FOTO: Drago Perko/futsal.si

Čingiz Jesenamanov je Kazahstance popeljal v vodstvo v deseti minuti, že dobro minuto pozneje pa je izid poravnal Rok Mordej. Kazahstan je znova prešel v vodstvo v 19. minuti prek Daurena Nurgožina. V drugem polčasu je Slovencem v 29. minuti uspelo izenačiti, strelec je bil Kristjan Čujec. Kazahstanci so sicer imeli nekoliko več strelov proti vratom, a je Sloveniji uspelo osvojiti točko proti ekipi, ki je v prvem krogu ugnala domačine Čehe. "To je bila vrhunska tekma, igrali smo precej bolje kot proti Franciji. Pokazali smo, da znamo in zmoremo. Verjamem, da bo tako tudi proti Čehom. Bo pa treba v nedeljo odigrati vsaj tako dobro," je po tekmi povedal Andrej Dobovičnik, reprezentant Igor Osredkar pa dodal: "Danes smo pokazali pravi obraz ter dokazali, kako se bori za barve domovine. S takim pristopom se nam ni treba bati nikogar. Prišli smo do velike točke, ki jo je treba potrditi še v nedeljo." Čehi bodo v nedeljo tudi zadnji tekmeci Slovencev na turnirju, takrat bosta tudi znani ekipi (Slovenija bo napredovala ob zmagi), ki bosta potovali v zadnji del kvalifikacij.

V tega bodo iz sedmih skupin napredovale prvo- in drugouvrščene ekipe. Te bo nato žreb določil v sedem parov, zmagovalci pa bodo potovali na turnir v Kolumbijo. Zadnji del kvalifikacij bo na sporedu med 22. marcem in 14. aprilom.