Aktualni prvaki Francozi pokazali svojo moč in prizemljili Hrvate, Norvežani šokirali domačine

Krakov, 23. 01. 2016 21.24 |

Francoska rokometna reprezentanca je na tekmi drugega dela evropskega prvenstva na Poljskem visoko premagala zasedbo Hrvaške (32:24). Francozi so začeli silovito že od samega začetka in hitro rešili dvome o zmagovalcu. Na večerni tekmi so Norvežani presenetili domačine Poljake (30:28).

Karabatić je ob dobri moštveni igri Francije prispeval tri zadetke.
Karabatić je ob dobri moštveni igri Francije prispeval tri zadetke. FOTO: Reuters

Hrvati so se z aktualnimi svetovnimi in evropskimi prvaki kosali le do 15. minute tekme, ko je bil izid poravnan na 6:6, nato pa so Francozi prestavili v prestavo višje. Hitro so povedli 10:7, na odmor pa odšli s prednostjo 16:10. Zavoljo številnih fantastičnih obramb Thierryja Omeyerja - ta je v 59. minuti tekme vknjižil tudi zadetek - so Francozi v deveti minuti drugega polčasa prišli do neulovljivega vodstva s 23:14, ki so ga zlahka zadržali vse do konca, ko je na semaforju pisalo 32:24 v korist branilcev naslova.

Norvežani presenetili domačine Poljake
V večerni tekmi je Norveška potrdila dobro formo s prvega dela in v Krakovu presenetila domačine Poljake. Pri Skandinavcih se je z osmimi zadetki najbolj izkazal Espen Liehansen. Poljaki so tokrat razočarali številčne domače navijače, med strelce se je vpisalo zgolj šest domačinov. Med njimi sta izstopala Karol Bielecki (10 zadetkov) in Michal Jurecki (9).