Francoski dvojec Gasquet-Herbert galske peteline popeljal na prag zmage v Davisovem pokalu

Lille, 25. 11. 2017 17.21 |

Francoska moška teniška reprezentanca je v finalu Davisovega pokala v Lillu povedla proti Belgiji z 2:1. Richard Gasquet in Pierre-Hugues Herbert sta v današnji igri dvojic s 6:1, 3:6, 7:6 (2) in 6:4 po dobrih treh urah premagala Rubena Bemelmansa in Jorisa de Looreja. Končni zmagovalec bo znan v nedeljo.

V petkovem prvem dvoboju je Belgijec David Goffin premagal Lucasa Pouilleja s 7:5, 6:3 in 6:1, v drugem pa je bil Francoz Jo-Wilfried Tsonga boljši od Steva Darcisa s 6:3, 6:2 in 6:1. Odločitev o zmagovalcu bo padla v nedeljo, ko bosta na sporedu dva posamična dvoboja Tsonga ‒ Goffin in Pouille ‒ Darcis. Zmagala bo ekipa, ki bo prva osvojila tri točke. Prvi nedeljski dvoboj se bo začel ob 13.30.

Richard Gasquet in Pierre-Hughes Herbert slavita v Lillu.
Richard Gasquet in Pierre-Hughes Herbert slavita v Lillu. FOTO: AP

Francija je doslej devetkrat osvojila Davisov pokal, nazadnje leta 2011, ob tem ima še osem porazov v finalu, zadnjič ga je izgubila leta 2014. Belgija doslej še nikoli ni osvojila najbolj prestižno reprezentančno tekmovanje na svetu, oba svoja finalna obračuna je izgubila. Prvega davnega leta 1904, drugega pa pred dvema letoma proti Veliki Britaniji.

FRANCIJA ‒ BELGIJA 2:1

Lucas Pouille ‒ David Goffin 5:7, 3:6, 1:6;
Jo-Wilfried Tsonga ‒ Steve Darcis 6:3, 6:2, 6:1;
Richard Gasquet/Pierre-Hugues Herbert ‒ Ruben Bemelmans/Joris de Loore 6:1, 3:6, 7:6 (2), 6:4.