Francija, Angola in zdaj še Paragvaj: Slovenke se veselijo tretje zmage na mundialu

Trier, 07. 12. 2017 15.26 |

A.V./J.K./STA
3

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v četrtem krogu skupinskega dela SP v rokometu ugnala še Paragvaj (28:22). S tretjo zmago na turnirju so naše rokometašice potrdile uvrstitev v osmino finala in bodo v zadnjem krogu proti Špankam lovile nov uspeh za čim boljšo končno uvrstitev v skupini, ki bi jim pred izločilnimi boji prinesla boljše izhodišče.

Slovenske rokometašice so po zmagah nad favorizirano Francijo in Angolo ter tesnem porazu z Romunijo na svetovnem prvenstvu v skupini A v 4. krogu v nemškem Trieru vknjižile še tretjo zmago proti skromni reprezentanci Paragvaja, s katero so zgolj potrdile uvrstitev v osmino finala.

Slovenske rokometašice so že uvrščene v nadaljnje tekmovanje.
Slovenske rokometašice so že uvrščene v nadaljnje tekmovanje. FOTO: AP

Selektor naše izbrane vrste Uroš Bregar je v 2. polčasu priložnost za igro ponudil igralkam, ki so v dozdajšnjih treh dvobojih preživele največ časa na igrišču. S tem so prišle tudi nekatere napake, ki pa v niti enem trenutku niso ogrozile slovenske zmage z 28:22. V 1. polčasu je odlično strelsko formo s predhodnih obračunov nadaljevala kapetanka Ana Gros, ki je dosegla 6 zadetkov. velja poudariti, da je Slovenija igrala toliko, kolikor je bilo potrebno za zmago, saj jih že kmalu čaka nov, precej zahtevnejši obračun zadnjega kroga rednega dela proti Španiji, kjer bo lovila nov uspeh za čim višjo uvrstitev v skupini A, ki bi jim posledično prinesla nekoliko lažjega tekmeca v osmini finala.