VIDEO in FOTO: Slovenski odbojkarji z zmago začeli kvalifikacije

Ljubljana, 24. 05. 2013 17.18 |

T.Š./B.C.
1

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je uspešno začela tridnevne kvalifikacije v skupini B za nastop na svetovnem prvenstvu. V dvorani Stožice so Slovenci s 3:1 v nizih premagali prvega tekmeca Izrael. Tekmeca v kvalifikacijski skupini sta še Madžarska in Moldavija.

Slovenske reprezentante v treh dneh čakajo trije tekmeci v skupini B v prvem ciklusu kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu leta 2014 – Izrael, Madžarska in Moldavija. Slovenci so glede na kakovost veliki favoriti za osvojitev prvega mesta, in to so na prvi tekmi proti Izraelu tudi potrdili. V pripravah so varovanci selektorja Luke Slabeta odigrali štiri prijateljske tekme, dvakrat so premagali Avstrijo, z Nemčijo v Murski Soboti pa so enkrat zmagali in enkrat izgubili.

Kar zadeva neposredne dvoboje z izraelsko izbrano vrsto, sta se reprezentanci zadnjič srečali v kvalifikacijah za nastop na EP 2011, Slovenci so dvakrat zmagali, v Mariboru je bilo 3:0, na drugi tekmi v Tel Avivu pa prav tako 3:0. Tudi na tokratni tekmi v dvorani Stožice presenečenja ni bilo, čeprav so se Izraelci pokazali za žilavega tekmeca. Slovenci so dvoboj dobili z izidom 3:1 v nizih. Kapetan Tine Urnaut in soigralci so prvi niz dobili s 25:21, bili so ves čas v vodstvu, Izraelci pa so se najbolj približali ob izidu 22:21. V drugem nizu so bili še bolj odločni in so ga dobili kar s 25:16, v tretjem pa je prišlo do padca v igri in Izraelci so slavili zmago z 25:20, po izenačenem četrtem nizu pa so Slovenci v zaključku le vnovčili izkušnje in ga dobili s 25:22 za uvodno zmago kvalifikacij.

Slovenski odbojkarji so dobili uvodno tekmo z Izraelom.