FOTO in VIDEO: Slovenija, kot jo želimo na EP: v Bonifiki prepričljivo padli Hrvati

Koper, 09. 01. 2016 16.59 |

M.J./STA/M.F.
37

Slovenski rokometaši so odigrali zadnjo prijateljsko tekmo pred odhodom na evropsko prvenstvo, ki bo med 15. in 31. januarjem na Poljskem. Varovanci selektorja Veselina Vujovića so v koprski Bonifiki visoko premagali sosede Hrvate (32:17).

• Dean Bombač po zmagi proti Hrvaški
    01:59
    Dean Bombač po zmagi proti Hrvaški
  • Luka Žvižej po dvoboju s Hrvati
    00:47
    Luka Žvižej po dvoboju s Hrvati

Slovenska rokometna reprezentanca je v sklopu priprav za bližnje EP odigrala štiri pripravljalne tekme, na njih pa je v Krškem in Celju dvakrat remizirala z Makedonijo, v Ivanič gradu izgubila s Hrvaško, v generalki pred odhodom v Vroclav pa danes v Kopru visoko premagala Hrvaško. Slovenski selektor Veselin Vujović si bo po štirih pripravljalnih tekmah v tem tednu vzel dan ali dva časa ter izbral 16 potnikov za Vroclav, kjer Slovenijo v prvem delu sklepnega turnirja čakajo obračuni s Švedsko (16. januar), Španijo (18. januar) in Nemčijo (20. januar). Vujović je na minulih treh dvobojih dodobra premešal postave, na koprski generalki za Poljsko pa je v uvodno sedmerko postavil vratarja Gorazda Škofa, krilna igralca Dragana Gajića in Luko Žvižeja, zunanje igralce Vida Kavtičnika, Deana Bombača in Boruta Mačkovška ter krožnega napadalca Vida Poteka, v obrambi pa je Miha Žvižej menjal Mačkovška.

Veselin Vujović
Veselin Vujović FOTO: Damjan Žibert

Uvodna postava si za svoje delo v obrambi v postavitvi 5-1 zasluži solidno oceno, bolj je šepalo v napadu, kjer zavoljo dokaj "počasne žoge" ni našla načina, da prebije visok hrvaški blok. Do 15. minute je bila tekma povsem odprta (5:5), Vujović pa je počasi "v ogenj" poslal Jureta Dolenca, Uroša Zormana, Mateja Gabra in Sebastiana Skubeta. "Sveža kri" je v 17. minuti poskrbela za vodstvo s 7:5, a Hrvati - pri katerih je zaradi preutrujenosti manjkal ideolog igre Domagoj Duvnjak - so jih pet minut kasneje ujeli in izenačili na 8:8, dve minuti kasneje pa jim po izključitvi Dolenca ušli na gol (9:10). A Slovenija je v končnici polčasa končno pokazala pravi obraz, predvsem je prvič na dvoboju v 27. minuti izpeljala protinapada ter si po golih Gašperja Marguča in Darka Cingesarja priigrala najvišje vodstvo na tekmi (13:10), na polčas pa se podala z dvema goloma prednosti (14:12). Druga polovica tekme je minila v absolutni prevladi slovenskih rokometašev. Navzlic zanimivi zunanji vrsti - ob Bombaču sta jo tvorila še Miha Zarabec in David Miklavčič - so imeli vse niti igre v svojih rokah. Obramba je bila na visoki ravni (med 37. in 58. minuto sploh ni prejela gola), igra v napadu raznolika, po njej pa so si gostitelji v 57. minuti priigrali vodstvo 15 golov (30:15). Vujović je praktično celoten drugi polčas vztrajal s to zunanjo vrsto, menjaval je le igralce na krilnem položaju in mestu krožnega. Polna dvorana Bonifika je bila ob atraktivnih potezah slovenskih rokometašev navdušena, na koncu so jo nagradili z gromkim aplavzom in z ovacijami pospremili visoko zmago nad sosedi.

V slovenski reprezentanci je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč s sedmimi goli, Dragan Gajić je dosegel šest zadetkov.