Ljubljana, 18. 06. 2015 21.00 |

Ruski kolesar Artem Ovečkin (Rusvelo) je dobil uvod v 22. dirko po Sloveniji. S časom 10:22,31 je ugnal Italijana Salvatoreja Puccia (Sky), tretji čas pa je postavil Diego Ulissi (Lampre).

Slovensko pentljo je ob 18. uri odprl član novomeške Adrie Mobil Jon Božič, ki je prejšnji petek osvojil drugo mesto na državnem prvenstvu v vožnji na čas v absolutni konkurenci in naslov prvaka med mlajšimi člani. Vožnja na čas po Ljubljani - start in cilj sta bila na Kongresnem trgu - se je vnovič izkazala za zelo zanimivo in izenačeno preizkušnjo. Ovečkin je na koncu ciljno črto prečkal s časom 10:22,31, drugo mesto je osvojil Italijan Salvatore Puccio iz ekipe Sky, ki je postavil čas 10:22,72. Tretji je bil njegov rojak Diego Ulissi iz Lampreja s časom 10:24,60.

Dirka po Sloveniji se je začela s kronometrom v prestolnici.
Dirka po Sloveniji se je začela s kronometrom v prestolnici. FOTO: Aljoša Kravanja

Ovečkin je tako prvi kolesar na slovenski dirki v rumeni majici, belo majico za najboljšega mladega kolesarja je oblekel Marko Pavlič (Radenska). "Pripravil sem se le za prolog. Za generalno razvrstitev pa ne vem ... Moje sposobnosti za vožnjo v hrib niso najboljše," je z nasmeškom priznal ruski kolesar. Najboljše izhodišče pred preostalimi tremi etapami si je na ljubljanskih ulicah prikolesaril Golčer, ki je po prihodu v cilj zadovoljno stisnil pest v znak zadovoljstva. Štajerec je za 8,8 km potreboval 10:29,14.

1. Artem Ovečkin (Rus/RusVelo) 10:22