Vršac, 16. 01. 2012 19.37 |

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na prvi tekmi evropskega prvenstva v rokometu v Srbiji doživela tudi prvi poraz, z izidom 28:27 so bili od čete Borisa Deniča boljši rokometaši Norveške.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na prvi tekmi evropskega prvenstva v rokometu v Srbiji doživela tudi prvi poraz, z izidom 28:27 so bili od čete Borisa Deniča boljši rokometaši Norveške. Naši fantje so v 11. minuti zaostajali že z izidom 6:0, a so se do odmora zbrali in izid izenačili na 14. V drugem polčasu sta bili ekipi izenačeni, a so bili v končnici tekme Skandinavci bolj zbrani in se veselili zaslužene zmage. Najboljša strelca pri naših sta bila Dragan Gajič in Uroš Zorman, ki sta dosegla 5 golov.

Vratar Gorazd Škof je zbral 19 obramb. Denič je življenjsko pomembno tekmo v tukajšnji sodobni dvorani Millennium začel z udarno postavo: mesto med vratnicami je zasedel Gorazd Škof, na krilnih položajih sta bila Luka Žvižej in Dragan Gajič, na 6-metrski črti Miha Žvižej, na zunanjih položajih pa David Špiler, Uroš Zorman in Jure Dolenec. Do odločitve o zmagovalcu je prišlo v zadnji tretjini tekme, ko so Slovenci zaigrali daleč pod svojimi zmožnostmi in tekmecu na nasprotni strani igrišča dopustili preobrat. Norvežani so v 45. minuti prek Erlenda Mamelunda izenačili na 21:21, v finišu tekme pa prikazali bolj zbrano igro. Slovenska ekipa je povsem odpovedala, v prelomnih trenutkih dvoboja, ko se je lomil izid, pa so grešili tudi najbolj izkušeni igralci. Gajič in Skube sta zapravila kazenska strela s sedmih metrov, Luka Žvižej pa čisti met s krilnega položaja. Vse to so Norvežani s pridom izkoristili in se nepričakovano veselili prvega para točk, Slovence pa pahnili v silno neprijeten položaj.

Slovenija - Norveška
Slovenija - Norveška FOTO: Reuters

Izjave po tekmi:
Boris Denič, selektor Slovenije: "Mojim fantom bi iskreno čestital. Na tekmi proti Norveški so zame zmagali. Rezultat tega ne kaže, a tisti, ki so gledali tekmo, tudi vedo zakaj. Veliko energije smo porabili, da smo nadoknadili visok zaostanek. Ob koncu in v začetku drugega polčasa smo Norveško povsem zasenčili, čeprav so bile tudi v naši igri 'črne luknje', predvsem od 16. do 23. minute. Na koncu tekme smo imeli tudi nekaj smole, ob tem smo zapravili še dve sedemmetrovki ..."

Sebastian Skube, igralec Slovenije: "V naši igri je bilo preveč nihanj. Norvežani so bolje odigrali končnico in izkoristili naše napake. Sodnika nista najbolje opravila svojega dela, menim, da nista imela enakega kriterija, na koncu pa se je vse srečno izteklo za Norvežane."

Miha Žvižej, igralec Slovenije: "Tekmo smo začeli slabo in nervozno. V nadaljevanju smo se vrnili v igro, nekaj osnovnošolskih napak in nepotrebne izključitve pa so nam onemogočili, da bi osvojili načrtovani dve ali vsaj eno točko. Vedeli smo, da je tekma zelo pomembna. Šli smo na nož, na žalost pa nam ni uspelo."

Slovenija - Norveška 27:28 (14:14)