Ljubljana, 28. 03. 2016 19.33 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v prvi finalni tekmi državnega prvenstva premagali Sij Acroni Jesenice s 3:1 (2:0, 1:0, 0:1) in povedli z 1:0 v zmagah. Moštvi v finalu igrata na tri zmage, naslednja tekma bo v četrtek, 31. marca na Jesenicah.

Jeseničani so imeli prvi prednost igralca več, a bili neučinkoviti, v deseti minuti pa je za vodstvo Olimpije poskrbel Miha Logar, ko je z natančnim strelom od daleč premagal Žana Usa. Za 2:0 pa so zmaji zadeli nekaj minut pozneje, ko je bil v gneči pred golom učinkovit Gal Koren. Za goste je imel najlepšo priložnost Sašo Rajsar, a meril čez gol Oliverja Roya.

Nadaljevanje je postreglo z začetno jeseniško premočjo in še eno prednostjo 5-4, ki pa so jo domači spet ubranili. Roy je imel v prvem delu druge tretjine nekaj več dela kot Us, ni pa klonil. Kazen za zgrešene priložnosti za goste je prišla pet minut pred koncem tretjine, hitro akcijo domačih je z natančnim strelom končal Jure Sotlar in nenadoma so imeli zeleno-beli že kar občutno prednost. Poleg tega je bil razpoložen še Roy in ukrotil vse nevarnejše strele tekmecev, tako da je bil položaj po 40 minutah za goste precej slab

Olimpija si je v drugi tretjini priigrala vodstvo s 3:0, ki ga ni več izpustila iz rok. FOTO: Aljoša Kravanja
A hiter zadetek Jeseničanov, v 46. minuti je po lepi kombinaciji zadel Miha Brus, je gostom še dajal nekaj upanja. Na krilih zadetka so oblegali gol Roya, domači pa so se v tem obdobju tekme povsem umaknili v obrambo, toda še enega zadetka rdečih ni bilo. Trener gostov Dejan Varl je poskusil še brez vratarja v zadnjih dveh minutah, toda kljub še nekaj strelom proti Royu se izid ni več spremenil. V boju za zvezdico, v samostojni Sloveniji so v prednosti zmaji s skupno 14, jeseniški hokejisti so jih zbrali deset, se bosta ekipi na naslednji tekmi pomerili na terenu železarjev. Druga finalna tekma bo v četrtek, 31. marca.

Prva finalna tekma je precej popravila povprečje obiska v tej sezoni v dvorani Tivoli (nepričakovana gneča je povzročila tudi nekaj slabe volje pred blagajno, vsi navijači pa niso bili v dvorani do začetka tekme), za kar so poskrbeli tudi gostujoči privrženci, ki so dodobra napolnili svoj sektor in tudi poskrbeli za oživitev vsaj delčka nekdanjega rivalstva na tribunah.

V Tivoliju se je zbralo lepo število gledalcev.
V Tivoliju se je zbralo lepo število gledalcev. FOTO: Aljoša Kravanja

Tretje mesto Slaviji
Hokejisti Playboya Slavije so osvojili tretje mesto v državnem prvenstvu. V edini tekmi za končno tretje mesto v DP sta se danes pomerila poražena polfinalista, Založani pa so v gosteh premagali ECE Celje z 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Telemach Olimpija - Sij Acroni Jesenice 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Logar 10., Koren 13., Sotlar 36.; Brus 46.

ECE Celje - Playboy Slavija 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)