Ljubljana, 13. 04. 2013 21.47 |

Rokometašice Krima Mercatorja so ostale brez finala Lige prvakinj. Varovanke Toneta Tislja so sicer proti norveškemu Larviku vodile s 4:1, ob koncu pa izgubile s 27:19.

Rokometašice Krima Mercatorja so bile pred povratnim obračunom polfinala Lige prvakinj z eno nogo že v finalu, a prav to je bilo dejstvo, ki je trenerja slovenskih prvakinj Toneta Tislja najbolj skrbelo. Dogovor iz slačilnice je pri domačinkah veljal nekaj uvodnih minut, rezultat je bil 4:1, mnogi pa so že pomislili, da se bodo Ljubljančanke sprehodile do zmage. V deseti minuti pa so se začele težave. Popolni mrk domačink, ki 12 minut niso uspele zabiti gola. Larvik teh težav ni imel, prebudila se je veteranka Cecilia Leganger, v napadu pa sta bili razpoloženi Isabel Blanco in Gro Hammerseng. V 12. minuti je bil izid poravnan na 4, pozneje pa so gostje rezultatsko pobegnile. Najprej na 8:4, nato na 11:5, Ljubljančanke pa so se nekoliko zbrale šele v zadnjih minutah in uspele z goli Susann Müller nekoliko znižati prednost tekmic. Na odmor so odšle s štirimi goli zaostanka (13:9).

Dvoboj v Stožicah še zdaleč ni bil izgubljen, tigrice so imele dva gola naskoka s prvega obračuna, Tisljeve izbranke pa so nadaljevale tako, kot so odigrale večji del prvega polčasa. S previdno igro v napadu in zgornjo dovoljeno mejo grobosti so namreč nadzirale potek dvoboja. Krimovkam so do 40. minute dovolile vsega dva gola, dosegle pa so kar štiri in njihova prednost je narasla že na sedem (18:11). Le še redki v lepo polnih Stožicah so verjeli, da lahko pride do popolnega preobrata in igranja v že šestem finalu elitnega tekmovanja za slovenske predstavnice. Ko je bilo na semaforju 22:14 za gostje, do izteka igralnega časa pa še manj kot 15 minut, so mnogi že začeli zmajevati z glavo in zapuščati dvorano.

Norveški trener Ole Gjekstad je našel recept za krimovke.
Norveški trener Ole Gjekstad je našel recept za krimovke. FOTO: Damjan Žibert

Domačinke so sicer poizkušale, se trudile, vendar bliže kot na šest golov niso uspele priti. Norvežanke so se ob koncu veselile zmage s 27:19.