Pariz, 06. 06. 2015 13.08 |

Na pariškem oranžnem pesku sta Novak Đoković in Andy Murray zaključila v petek začet drugi polfinalni obračun na OP Francije. V finale se je z zmago s 3:2 v nizih uvrstil prvi nosilec Đoković. Drugi finalist je Švicar Wawrinka.

Novak Đoković in Andy Murray sta polfinalni dvoboj začela v petek, a sta ga morala po treh urah in sedmih urah prekiniti zaradi napovedane nevihte in teme. Srb je ob prekinitvi vodil z 2:1 v nizih, dobil je uvodna niza (6:3 , 6:3), tretji je s 7:5 pripadel tekmecu, v četrtem pa je bil izid izenačen (3:3). Dvoboj prvega in tretjega nosilca se je tako nadaljeval danes pred ženskim finalom in Murray je odvzel servis Đokoviću in dobil četrti set s 7:5.

Murray je pokazal dobro igro, ki pa je ni prenesel v peti niz. Njegove napake je uspešno izkoriščal po dobri uri današnjega dvoboja je zanesljivo dobil niz s kar 6:1. Prvi break mu je uspel v drugi igri za vodstvo z 2:0 in nato brez težav zaključil dvoboj. Peti niz je trajal le 38 minut, celoten dvoboj pa štiri ure in devet minut. "Andy se je pokazal za izredno trdnega nasprotnika. Včeraj sem slabše odigral tretji niz, danes pa mi vsilil ritem igre v četrtem. Peti je bil novo poglavje, zaigral sem po svojih željahin vesel sem uvrstitve v finale," je povedal Nole.

Osmi nosilec Švicar Stan Wawrinka je drugi finalist, saj je premagal 14. nosilca, domačina Jo-Wilfrieda Tsongaja s 6:3, 6:7 (1), 7:6 (3) in 6:4. Za Švicarja je to prva uvrstitev v finale turnirja v Roland Garrosu.