Tacen, 25. 06. 2011 14.04 |

Drugi dan tekme svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v Tacnu se je za slovenski tabor končal izvrstno, saj sta slovenska reprezentanta Kauzer in Meglič zasedla prvi dve mesti.

Peter Kauzer s prvim in Jure Meglič z drugim mestom sta med kajakaši poskrbela za dvojno slovensko zmago, na tretjo stopničko za zmagovalce pa je stopil Nemec Sebastian Schubert. Že v polfinalu kajakašev sta izpadla Dejan Kralj s 17. in Simon Brus s 33. časom.

Med kanuisti se je najbolj izkazal Anže Berčič, ki je bil četrti, kar je njegova najvišja uvrstitev v svetovnem pokalu. Tudi kolajna je bila zelo blizu, za njo je zaostal za 26 stotink sekunde. V finalu je veslal tudi Benjamin Savšek, ki pa se mu nastop ni posrečil. Po prvem mestu v polfinalu je v finalu izpustil vratca in končal na 11. mestu. Že v polfinalu so izpadli Simon Hočevar, Blaž Cof in Jure Lenarčič s 15., 24. in 29. mestom. Zmagal je Britanec David Florence pred Čehom Stanislavom Ježkom in Slovakom Alexandrom Slafkovskim.

V finalu kanuistk – v tej disciplini Slovenke niso tekmovale – pa je bila najboljša Avstralka Rosalyn Lawrence, ki je slavila ped rojakinjo Leanne Guinea in Slovakinjo Katarino Macovo.