Halle, 25. 06. 2017 14.30 |

T.Š./Ž.L./J.K./STA
10

Prvi nosilec ATP turnirja v nemškem Halleju Roger Federer je upravičil vlogo favorita in je v finalu oddal še štiri igre in po dveh nizih premagal Nemca Alexa Zvereva. Za Švicarja je to že deveta lovorika v Halleju. Čehinja Petra Kvitova je slavila v Birminghamu, prestižni Queen's pa je osvojil Španec Feliciano Lopez.

Švicar Roger Federer je zmagovalec teniškega turnirja ATP v Halleju z nagradnim skladom 1,9 milijona evrov. Prvopostavljeni Federer je v finalu gladko s 6:1 in 6:3 premagal četrtega nosilca, 20-letnega Nemca Alexandra Zvereva, in tako v svojem enajstem finalu že devetič v karieri osvojil ta turnir.

Roger Federer
Roger Federer FOTO: AP

Petintridesetletni Švicar, zdaj tudi najstarejši zmagovalec Halleja, je do zmage na turnirju na travi prišel brez izgubljenega niza. Za Federerja je bil to skupno 92. turnirski naslov (od tega je 18 grand slamov) in 140. finale.

Španec Feliciano Lopez je po dolgem čakanju le uspel osvojiti naslov na turnirju Aegon Championships v Queen's Clubu z zmago nad Hrvatom Marinom Čilićem. Nepostavljeni Lopez je s 35 leti zakrpal rane iz preteklosti in Čilića po tem, ko je rešil "match" žogo, odpravil s 4:6, 7:6 (2) in 7:6 (8). Lopez je dramatično izgubil finale na igriščih Queen's Cluba leta 2014 proti Bolgaru Grigorju Dimitrovu, ki ga je tokrat ugnal v polfinalu, v 12. poskusu v karieri pa je nato le uspel dvigniti pokal. 28-letni Čilić se bo lahko potolažil med dvojicami, kjer ga v nedeljo čaka polfinale in tudi morebiten finale.

Čehinja Petra Kvitova je dobila teniški turnir WTA v Birminghamu. Sedmopostavljena Kvitova je v finalu premagala Avstralko Ashleigh Barty s 4:6, 6:3 in 6:2. Dvakratna zmagovalka Wimbledona, za katero je bil to po poškodbi roke šele drugi turnir v sezoni, je dosegla svojo prvo turnirsko zmago sezone. Skupno pa je za Kvitovo to 20. turnirski naslov.