Nemci izvlekli zmago v zadnjih minutah tekme s Češko in se zavihteli na vrh lestvice

Varaždin, 19. 01. 2018 18.02 |

Češka rokometna reprezentanca je bila na uvodni tekmi glavnega dela evropskega rokometnega prvenstva blizu novemu podvigu, a se je zmage po preobratu v zadnjih minutah vseeno veselila Nemčija (22:19). V skupini II, v kateri igra tudi Slovenija, so Nemci zdaj prevzeli vodilni položaj.

Rokometna reprezentanca Nemčije je po uvodni zmagi evropskega prvenstva proti Črni gori in dveh remijih proti Sloveniji in Makedoniji zabeležila drugo zmago. V Varaždinu je z 22:19 premagala Češko, a se pri tem precej namučila.

Nemčija je na kontroverzni tekmi v Zagrebu remizirala s slovensko izbrano vrsto. FOTO: Damjan Žibert

Čehi so lep čas vodili, s prednostjo pa so vstopili tudi v odločilnih zadnjih deset minut drugega polčasa. Na koncu so Nemci vendarle unovčili izkušnje in prišli do dveh novih točk. Ondrej Zdrahala, najboljši strelec dosedanjega dela evropskega prvenstva, tokrat ni bil posebej razpoložen, po 12 strelih je dosegel le štiri gole, dva gola več je v njegovi reprezentanci prispeval Tomaš Čip. Pri zmagovalcih je osem golov vpisal Steffen Fath.