Beljak, 18. 10. 2015 20.33 |

V obračunu z dna prvenstvene lestvice je ljubljanska Olimpija vknjižila še deveti poraz in ostaja pri dveh zmagah. Beljačani, ki so zmaje premagali s 4:1, so se veselili šestega uspeha in jim na lestvici že kar precej ušli.

Krivca za še šesti zaporedni poraz Ljubljančanov sta bila tudi nekdanja zmaja Žiga Pance, ki je že v uvodni tretjini z dvema goloma usmeril potek tekme, ter vratar J. P. Lamoureux z nekaj izjemnimi obrambami.

Zmaji so tekmo začeli rezervirano, kar so domači s pridom izkoristili in že po sedmih minutah vodili z 2:0, ko je Pance dvakrat zadel iz bližine. Nekaj trenutkov pred drugim golom je imel priložnost za izenačenje Žiga Pešut, ki pa iz bližine ni zmogel izenačiti. V 10. minuti je vratar zmajev Olivier Roy preprečil izid 3:0, po tej obrambi so živahneje zaigrali tudi gostje in imeli svoje priložnosti.

Razlogov za veselje tudi letos pri hokejistih Olimpije ni prav veliko
Razlogov za veselje tudi letos pri hokejistih Olimpije ni prav veliko FOTO: Damjan Žibert

V nadaljevanju je bil v 22. minuti nevaren Gregor Koblar, a je streljal čez gol. V 33. minuti je bil blizu novemu golu in hattricku Pance, a je le malo zgrešil cilj. Ob koncu tretjine pa le veselje v slovenskem taboru. Po strelu Christopha Reinthalerja je ploščku smer spremenil Andrej Hebar in poskrbel za priključek.

V začetku zadnjega dela je vratarja Roya zaradi poškodbe v vratih Olimpije zamenjal Tomaž Prelc, ki je ta teden že blestel v Salzburgu. Gostje so nadaljevali poletno, izenačenje pa je Hebarju preprečil Lamoureux. Nato se je ponovila že videna zgodba. Olimpija v naletu je bila tarča novih izključitev, kar so domači izkoristili za vodstvo s 3:1 in Ljubljančani se po tem niso več pobrali. Še več, prejeli so še četrti gol, protestirali, da je bil dosežen z roko, a sodniki so ga po ogledu posnetka priznali.

Ljubljančane v torek čaka domača tekma z Gradcem.

VSV Beljak - Telemach Olimpija 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Pance 5., 7. Schlacher 50., Schofield 57.; Hebar 39.