Đoković z zmago v Pekingu izenačil dosežek Changa

Peking, 07. 10. 2012 12.10 |

V finalu teniškega turnirja ATP v Pekingu z nagradnim skladom 2,2 milijona dolarjev je Srb Novak Đoković v dveh nizih premagal Francoza Jo-Wilfrieda Tsongaja s 7:6 in 6:2. Drugi lopar sveta je turnir v kitajski prestolnici osvojil že tretjič in se po številu zmag izenačil z legendarnim Američanom Michaelom Changom.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: Reuters

Jo-Wilfried Tsonga je prvopostavljenemu Novaku Đokoviću odpor nudil le v prvem nizu, ki ga je Srb dobil v podaljšani igri. V nadaljevanju je Đoković prestavil v višjo prestavo in se brez težav veselil že svojega tretjega naslova v kitajski prestolnici ter izenačil dosežek Michaela Changa. Nole je vknjižil že 32. zmago na turnirjih seriji ATP in znatno zmanjšal zaostanek za prvim tenisačem sveta Rogerjem Federerjem.

Za zmago je prejel 530.570 dolarjev, Tsonga se je moral zadovoljiti z 239.200 dolarji. Seveda se je moral Đoković od številnih gledalcev v dvorani posloviti s plesom 'Gangnam Style', ki po njegovih zmagah postaja že stalnica.

Đoković je v polfinalu s 6:1 in 6:4 premagal Nemca Floriana Mayerja, Tsonga pa je v finale napredoval po predaji poškodovanega Španca Feliciana Lopeza in izidu 6:1 in 4:1.

Novak Đoković (Srb/1) - Jo-Wilfried Tsonga (Fra/3) 7:6 (4), 6:2.