Đoković po dveh treningih ni več v dvomih, morda zaigra že proti Kazahstanu

Beograd, 02. 03. 2016 20.01 |

Številka ena svetovnega tenisa Novak Đoković verjame, da bo svoji reprezentanci lahko pomagal v prvem krogu Davisovega pokala. Đoković želi zastopati Srbijo na domačih obračunih s Kazahstanom in pravi, da že lahko nemoteno trenira.

Slavje po veliki 700. zmagi v karieri je skazila neprijetna infekcija.
Slavje po veliki 700. zmagi v karieri je skazila neprijetna infekcija. FOTO: Reuters

Najboljšemu teniškemu igralcu na svetu Novaku Đokoviću jo je sredi izvrstnega niza rezultatov zagodla infekcija očesa, toda stanje se je pred tekmami Davisovega pokala proti Kazahstanu izboljšalo do te mere, da 28-letni Beograjčan že normalno trenira. "Sem optimist. Še pred dnevi sem bil skeptičen, toda po dveh treningih, v katerih sem se privajal na dvoranske razmere, nisem imel večjih težav, tako da bom najbrž lahko igral," je dejal Đoković, ki je s Srbijo Davisov pokal osvojil leta 2010.

Do turnirja v Dubaju srbski šampion v novem letu ni izgubil nobenega dvoboja, nato pa mu je ponagajalo oko, tako da je v Združenih arabskih emiratih predal četrtfinalni dvoboj proti Špancu Felicianu Lopezu. To je bil po januarju 2015 tudi prvi turnir, v katerem se ni uvrstil v finale.