Đoković ostaja nesporni teniški vladar, Azarenka prvič na vrhu

London, 30. 01. 2012 09.59 |

Pogled na lestvici najboljših tenisačev in tenisačic na svetu ne ponuja veliko presenečenj. Đoković ostaja številka 1 na ATP lestvici, Azarenka pa na WTA lestvici. Slovenski tenisač Kavčič je izgubil osem mest, Hercogova pa eno mesto na lestvici.

Po prvem teniškem turnirju za grand slam v sezoni na vrhu lestvice ATP ni prišlo do večjih sprememb. Zmagovalec Avstralije in prvi igralec sveta Srb Novak Đoković je še vedno prepričljivo prvi, poraženi finalist Španec Rafel Nadal pa je le nekoliko zmanjšal zaostanek. Tretji je Švicar Roger Federer, najboljši Slovenec je na 111. mestu Blaž Kavčič. Kavčič je tako izgubil osem mest v primerjavi z lestvico pred začetkom turnirja v Melbournu. Za 11 mest je nazadoval tudi Grega Žemlja, ki je zdaj 121., pet mest pa je izgubil Aljaž Bedene, zdaj je na 168. mestu. V prvi deseterici je prišlo do spremembe le na desetem mestu, kjer je po novem Argentinec Juan Martin del Potro, ki je zamenjal Španca Niclasa Almagra.

Novak Djoković
Novak Djoković FOTO: Reuters

Na vrhu Azarenka
Zmagovalka uvodnega turnirja za grand slam v sezoni, odprtega prvenstva Avstralije, Belorusinja Viktorija Azarenka, je nova vodilna na teniški lestvici WTA. Sploh prva Belorusinja na vrhu lestvice, ki je bila doslej tretja igralka sveta, ima 8585 točk, s skoraj 900 točkami zaostanka je druga Čehinja Petra Kvitova. Na tretje mesto se je s četrtega povzpela finalistka OP Avstralije, Rusinja Marija Šarapova, medtem ko je do uvodnega grand slama vodilna Danka Caroline Wozniacki zdrsnila na četrto mesto. Najvišje uvrščena Slovenka je še vedno Polona Hercog, ki je po izpadu v prvem krogu avstralskega turnirja izgubila eno mesto in je 36. Petra Rampre je 180., Nastja Kolar 245., Maša Zec-Peškirič 294., Tadeja Majerič 300., Andreja Klepač 334., Dalila Jakupovič pa 397.