Đoković in Bjoergnova športnika leta po izboru novinarjev

Lozana, 28. 12. 2011 18.01 |

Mednarodno združenje športnih novinarjev (Aips) je za najboljša športnika leta 2011 razglasilo srbskega teniškega igralca Novaka Đokovića in norveško smučarsko tekačico Marit Bjoergen.

V anketi, v kateri so sodelovali novinarji iz 82 držav, je Novak Đoković dobil 23,7 odstotka glasov, s tremi odstotki manj se je na drugo mesto uvrstil argentinski nogometaš Lionel Messi, tretje mesto pa je zasedel jamajški atlet Usain Bolt.

V ženski konkurenci je zmagala Norvežanka Marit Bjoergen.
V ženski konkurenci je zmagala Norvežanka Marit Bjoergen. FOTO: Reuters

Med dekleti je Bjoergnova dobila 17,79 odstotka glasov, malo za njo je zaostala kenijska atletinja Vivian Cheruiyot, tretje mesto je zasedla italijanska plavalka Federica Pellegrini.

Za najboljšo ekipo leta so razglasili nogometni klub Barcelona, za najbolj organizirano tekmovanje po novinarski plati pa svetovno atletsko prvenstvo v Daeguju.