Pariz, 31. 05. 2017 16.49 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min
T.Š./STA
3

V Parizu Novak Đoković ni imel težav s prebojem v tretji krog OP Francije, podobno je bil uspešen tudi Rafael Nadal. Izpadel je domači as, 12. nosilec Jo-Wilfried Tsonga, prav tako je z nastopi končal Aljaž Bedene. V ženski konkurenci je nosilka naslova Garbine Muguruza izgubila prvi niz, a nato dobila naslednja dva in napredovala v naslednji krog. Izpadli sta Čehinja Kvitova in Slovakinja Cibulkova.

Novak Đoković
Novak Đoković FOTO: AP

Srb Novak Đoković se je kot drugi nosilec uvrstil v tretji krog odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu. V drugem krogu je brez težav izločil Portugalca Joaoa Souso s 6:1, 6:4 in 6:3. Uspešen je bil tudi Avstrijec Dominic Thiem, šesti nosilec je premagal Italijana Simoneja Bolellija s 7:5, 6:1 in 6:3.

Nekdanji prvi teniški igralec sveta Španec Rafael Nadal, četrti nosilec odprtega teniškega prvenstva Francije, se je brez težav uvrstil v tretji krog. Devetkratni zmagovalec tega turnirja za grand slam v Parizu je gladko s 6:1, 6:4, 6:3 izločil Nizozemca Robina Haaseja in se bo v nadaljevanju pomeril z Gruzijcem Nikolosom Basilašvilijem.

V nadaljevanje so se uvrstili tudi deseti nosilec Belgijec David Goffin, 11. Bolgar Grigor Dimitrov in 25. Američan Steve Johnson, ki je izločil Hrvata Borno Ćorića s 6:2, 7:6 (8), 3:6 in 7:6 (6), Argentinec Horacio Zeballos pa je presenetil drugega hrvaškega igralca in 23. nosilca Iva Karlovića in slavil s 7:6 (5), 7:6 (5) in 6:3.

Francoski igralec Jo-Wilfried Tsonga, ki je konec tedna dobil turnir v Lyonu, pa se je poslovil. V prvem krogu je 11. igralca sveta v štirih nizih s 7:5, 6:4, 6:7 (6) in 6:4 ugnal Argentinec Renzo Olico. Olivo je temeljni kamen za zmago postavil že v torek, dvoboj je bil nato zaradi teme prekinjen, danes pa je dokončal začeto. V drugem krogu bo 25-letni Argentinec, 91. na lestvici ATP, igral z Britancem Kylom Edmundom.

Sedemindvajsetletni Ljubljančan Aljaž Bedene, ki nastopa za Veliko Britanijo, je izpadel v drugem krogu, s 6:3, 6:3, 4:6 in 6:3 ga je ugnal Čeh Jiri Vesely.

Branilka naslova na odprtem teniškem prvenstvu Francije Garbine Muguruza se je po zaostanku vendarle uvrstila v tretji krog turnirja v Parizu. Četrta nosilka iz Španije je Estonko Anett Kontaveit, ki je 53. igralka svetovne lestvice, izločila s 6:7 (4), 6:4 in 6:2. Muguruza je po izgubljenem prvem nizu v drugem zaostajala z 1:3, nato pa napravila velik preobrat in se bo v tretjem krogu pomerila z Julijo Putincevo iz Kazahstan.

Američanka Venus Williams, deseta igralka turnirja, je gladko premagala Japonko Kurumi Naro s 6:3 in 6:1, druga predstavnica ZDA Bethanie Mattek-Sands pa je presenetila petnajsto nosilko Čehinjo Petro Kvitovo in po dveh podaljšanih igrah slavila s 7:6 (5) in 7:6 (5).

Največje presenečenje je na ženskem delu pripravila Ons Jabeur, ki je ugnala šesto nosilko Slovakinjo Dominiko Cibulkovo s 6:4 in 6:3 ter se ne le kot prva Tunizijka, ampak kot prva Arabka uvrstila v tretji krog grand slama, leta 2011 pa je 22-letnica svoj talent nakazala z zmago na OP Francije med deklicami.

Klepačeva v drugi krog ženskih dvojic
Slovenska teniška igralka Andreja Klepač se s Španko Mario Jose Martinez-Sanchez prebila v 2. krog OP Francije. V uvodnem krogu tekmovanja dvojic sta Slovenka in Španka premagali Romunko Sorano Mihaelo Cirsteo in Hrvatico Donno Vekić, ki sta pri izidu 6:7 (2), 6:4 in 4:1 dvoboj predali.