V Bahrajnu vse po željah Mercedesa

Manama, 06. 04. 2014 18.57 |

Mercedes je v tednu dni dosegel že drugo dvojno zmago v formuli 1. Britanec Lewis Hamilton in Nemec Nico Rosberg sta bila po Maleziji za tekmece premočna tudi v Bahrajnu, kjer so prvič priredili nočno dirko.

Premoč nemške ekipe je bila očitna že ves konec tedna. Že na treningih sta srebrni puščici prevladovali, prav tako v kvalifikacijah, kjer je bil sicer najboljši Nico Rosberg, pa tudi na dirki nista imela pravih tekmecev. Pravzaprav sta bila še najbolj nevarna eden drugemu, saj sta se nekajkrat spustila v oster boj za prvo mesto, ki je zanesljivo povzročil kakšen siv las vodstvu moštva. A nazadnje sta oba le izpolnila veliko željo svojih šefov, ki so jo posredovali tudi prek radijske zveze: radi bi, da oba avtomobila prideta v cilj! To sta tudi naredila, v tej sezoni pa je izkupiček Mercedesa pri zmagah še stoodstoten, na treh dirkah so dosegli tri zmage, na uvodu v Melbournu je bil na najvišji stopnički Rosberg. Vse to se pozna tudi v skupnem seštevku, kjer imata pred nadaljevanjem sezone, naslednja dirka bo 20. aprila na Kitajskem, lepo prednost pred tekmeci. Nico Rosberg je prvi z 61 točkami, Lewis Hamilton jih ima 50, tretji je njegov rojak Nico Hülkenberg z 28. "Nico je odpeljal fantastično, težko ga je bilo zadržati. Bilo je tesno, ampak obenem tudi zelo zabavno," je bil z razpletom zadovoljen zmagovalec. Mercedesovih voznikov tokrat ni ustavil niti varnostni avto, ki je moral v 40. krogu zapeljati na stezo po nesreči Estebana Gutierreza. Njegov Sauber se je po trčenju, povzročil ga je Pastor Maldonado, prevrnil, a je Mehičan ostal nepoškodovan. Pred koncem dirke je skušal nemški dirkač še enkrat napasti in priti v vodstvo, če bi bil uspešen, bi se s peto zmago v svetovnem prvenstvu izenačil s svojim očetom Kekejem Rosbergom, a je moral na koncu slast največjega uspeha prepustiti kolegu in tekmecu v moštvu, za nekdanjega svetovnega prvaka je bila to 24. posamična zmaga v karieri. Pod stopničkami za zmagovalce je ostal Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), ki pa je kljub tretjemu času kvalifikacij zaradi kazni začel šele s 13. startnega mesta.

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton FOTO: Reuters

Njegov moštveni sotekmovalec, svetovni prvak Nemec Sebastian Vettel, v kvalifikacijah ni bil bistveno boljši, startal je šele z desetega mesta, na koncu je iztržil le šesto. Pred njim je končal tudi rojak Nico Hülkenberg in tako dopolnil uspeh ekipe Force India, za katero je Perez stopil na najnižjo stopničko. "Na ravninah smo bili prepočasni. Ne vem pa, zakaj sem v primerjavi z Danielom toliko izgubljal," je svetovni prvak zaman iskal rešitev iz krize. Po treh dirkah ima Vettel zdaj 23 točk, med njim in prvo trojico pa sta na četrtem mestu še Španec Fernando Alonso s Ferrarijem s 26 ter na petem Britanec Jenson Button z McLarnom s 23 točkami. Zanju se je dirka sicer končala še slabše, Ferrarijev voznik je v družbi sotekmovalca Kimija Räikkönena pristal na repu deseterice s točkami, Button pa na svoji jubilejni dirki (to je bil njegov 250. nastop v formuli 1) sploh ni prišel do cilja.

Med konstruktorji prepričljivo vodi Mercedes s 111 točkami, Force India jih ima 44, McLaren pa 43.