Druga letošnja zmaga: Lotusa nista uspela ogroziti Hamiltona

Budimpešta, 29. 07. 2012 17.03 |

Britanec Lewis Hamilton (McLaren Mercedes) je zmagovalec enajste dirke svetovnega prvenstva formule 1. Drugo mesto je na VN Madžarske v Hungaroringu osvojil Finec Kimi Räikkönen, tretje pa Francoz Romain Grosjean (oba Lotus).

Okoli 75.000 gledalcev se je zbralo na dirkališču v neposredni bližini madžarske prestolnice, preizkušnja pa je minila v absolutni prevladi Hamiltona, ki je svojo premoč prikazal že na prostih treningih (na dveh od treh je bil najhitrejši) in v kvalifikacijah. "To je bil poseben dan, ki se je razpletel naravnost fantastično. Moja ekipa je odlično opravila svoje delo, dirkalnik je bil na prostih treningih, kvalifikacijah in sami dirki vseskozi odlično pripravljen," je takoj po dirki dejal absolutni junak današnje preizkušnje in dodal: "Veselim se nadaljevanja sezone. Na voljo je še veliko točk, vse je še odprto. Borili se bomo po najboljših močeh, z današnjim dnem začenjamo priprave za drugi del sezone."

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton FOTO: Reuters

Svetovni prvak iz leta 2008 je v drugem startu – prvega niso izpeljali zaradi tega, ker je sedemkratni svetovni prvak, Nemec Michael Schumacher, obtičal na stezi – zadržal vodilno mesto iz kvalifikacij, nato pa vseskozi nadzoroval svoje tekmece. Francoz Romain Grosjean in Finec Kimi Räikkönen sta bila neprestano v njegovi bližini, med dirko pa ga vendarle nikoli nista resno ogrozila. Hamilton je tako dosegel drugo zmago v tej sezoni, najboljši je bil tudi na junijski preizkušnji za VN Kanade, skupno pa je dosegel že 19 zmag.

V skupni razvrstitvi vodi Alonso s 164 točkami. Na drugem mestu je Avstralec Mark Webber (Red Bull) s 124, na tretjem pa njegov moštveni kolega in dvakratni svetovni prvak v zadnjih dveh letih, Nemec Sebastian Vettel, s 122 točkami. Hamilton je na četrtem mestu s 117 točkami.

1. Lewis Hamilton (VBr/McLaren Mercedes) 1:41:05,503
2. Kimi Räikkönen (Fin/Lotus) + 0:01,032
3. Romain Grosjean (Fra/Lotus) 0:10,518
4. Sebastian Vettel (Nem/Red Bull) 0:11,614
5. Fernando Alonso (Špa/Ferrari) 0:26,653
6. Jenson Button (VBr/McLaren Mercedes) 0:30,243
7. Bruno Senna (Bra/Williams) 0:33,899
8. Mark Webber (Avs/Red Bull) 0:34,458