Dragocena zmaga Kopra v Romuniji

Constanta, 13. 10. 2011 20.06 |

Rokometaši koprskega Cimosa so v tretjem krogu skupine C rokometne Lige prvakov v gosteh premagali romunsko Constanto s 27:25. V vrstah slovenskih prvakov se je v končnici tekme z odličnimi obrambami izkazal vratar Gorazd Škof.

Koprčani so solidno začeli obračun, njihova obramba 6-0 je povzročala kar nekaj težav Romunom, ki so večino uvodnih golov dosegli prek (pol)protinapadov. V sedmi minuti so oslabljeni gosti povedli s 4:2, pet minut pozneje pa je Uroš Rapotec povišal na 7:4, kar je bila tudi njihova najvišja prednost na tekmi. Izbranci Fredija Radojkoviča so v nadaljevanju malce popustili, po nekaterih neposrečenih menjavah so na parketu v Buzau zagospodarili gostitelji in v 19. minuti prvič na tekmi povedli z 9:8. A nato je znova nastopilo plodno koprsko obdobje, Bombač je z dvema zaporednima goloma soigralce znova popeljal do vodstva s 14:12, a veselje je bilo kratkotrajno, Romuni so do polčasa izenačili (14:14).

Varovanci Fredija Radojkoviča so v Romuniji zabeležili drugo zmago v skupini C.
Varovanci Fredija Radojkoviča so v Romuniji zabeležili drugo zmago v skupini C. FOTO: Damjan Žibert

Po dokaj izenačenem in miroljubnem prvem polčasu – latvijska sodnika Zigmars Stolarovs in Renars Licis nista izključila nobenega igralca, dosodila le eno sedemmetrovko – so začetne minute drugega dela tekme potekale v znamenju domačih rokometašev, ki so si v 38. minuti priigrali prednost petih golov (20:15). Blestel je Iuliu Alexandru Csepreghi, ki je v tem obdobju dosegel kar štiri zadetke. Koprčani se navkljub dokaj velikemu zaostanku niso predali, v 46. minuti so po bliskovitem nasprotnem napadu Jureta Dobelška znižali na 21:23. Nato je na koprskih vratih "eksplodiral" Gorazd Škof, nekatere njegove obrambe so dvignile soigralce, ki so v 51. minuti – po zadetkih Dobelška in Matjaža Mlakarja – izenačili na 24:24.
Ob razpoloženem Škofu je svoje naredila tudi granitna obramba, Romuni so bili ob njej povsem nemočni, Koprčani pa so z delnim izidom 5:0 v 56. minuti povišali na +3 (27:24). Dobre tri minute pred koncem tekme sta latvijska sodnika Bombaču dosodila kazen 2+2 minuti, še bolj pa je na koprski klopi završalo, ko sta zaradi domnevnega udarca s komolcem Matjažu Brumnu pokazala rdeč karton. A domači rokometaši niso izkoristili številčne prednosti, malce zaradi lastnih napak, predvsem pa zaradi izjemno razpoloženega Škofa, absolutnega junaka romunsko-slovenskega dvoboja v Buzau.

HCM Constanta - Cimos Koper 25:27 (14:14)