Danci boljši tudi od Nemcev, Španci 'povozili' Makedonce

Varaždin, 21. 01. 2018 22.04 |

V Varaždinu sta bili odigrani novi tekmi v skupini 2 letošnjega evropskega prvenstva v rokometu. Danska je po zmagi nad Slovenijo slavila tudi v dvoboju z Nemčijo, medtem ko je makedonska izbrana vrsta doživela visok poraz proti Španiji. Slednja je od samega začetka narekovala ritem igre in na koncu vknjižila prepričljivo zmago z 31:20.

Obračun Nemcev in Dancev je bil precej enakovreden. Ekipi sta bili večino tekme povsem skupaj, vse do 54. minute se ne enim ne drugim ni uspelo oddaljiti za več kot dva zadetka. Nato pa so za tri zadetke povedli Danci po protinapadu Casperja Mortensena. V 58. minuti je Andreas Wolf Nemce znova približal na zadetek zaostanka (23:24), a ko je Hans Lindberg minuto in 20 sekund pred koncem dosegel svoj zadnji zadetek na tekmi za 26:23, je bilo vse odločeno.

Paul Drux (Nemčija) je tokrat moral priznati premoč Dancem.
Paul Drux (Nemčija) je tokrat moral priznati premoč Dancem. FOTO: AP

Pri Dancih je z devetimi zadetki izstopal prav Lindberg, pet jih je dodal Mikkel Hansen, pri Nemcih pa sta bila najuspešnejša Julius Kuhn s šestimi in Steffen Weinhold s petimi zadetki.

Makedonci povsem nemočni proti Špancem
Druga tekma dneva pa je bila povsem drugačna. Španci so bili za razred boljši tekmec od Makedoncev, kar so dokazali že v uvodnih minutah, ko so povedli s 6:1, do konca polčasa pa praktično le še višali prednost, ki je bila najvišja pri izidu 15:5 malce pred koncem prvega dela igre. Tudi v drugem se slika ni bistveno spremenila, Španci so brez posebnih težav nadzorovali potek dvoboja, največja prednost je znašala 13 golov (27:14).

Dejan Manaskov je s soigralci lahko le nemočno opazoval španski 'marš' za visoko zmago 'furije' z 31:20. FOTO: AP

Pri Špancih je bil s šestimi zadetki najučinkovitejši Eduardo Gurbindo, enega manj sta dala Ferran Sole in Adrian Figueras, pri Makedoncih pa sta po štiri zadetke dosegla Dejan Manaskov in Stojanče Stoilov.