Čop in Špik tretja v Beogradu

Beograd, 06. 05. 2012 12.36 |

Nekdanja olimpijska in svetovna prvaka v dvojnem dvojcu Iztok Čop in Luka Špik sta na uvodni tekmi svetovnega pokala v Beogradu osvojila tretje mesto, za Nemčijo in Veliko Britanijo. Pred tem je bil slovenski dvojni četverec v malem finalu šesti.

Skoraj 40-letni Čop in 33-letni Špik sta bila v srbski prestolnici na robu presenečenja. Vodila sta do zadnjega vmesnega časa, nato pa morala predse spustiti Nemca, ki sta bila najmočnejša v sklepnem delu, po fotofinišu pa sta za 21 stotink izgubila boj za drugo mesto z Britancema. V napeti dirki sta bila Slovencema blizu tudi Francoza, ki sta zaostala dodatnih 53 stotink, in druga posadka Nemčije, ki jo je od stopničk ločilo 62 stotink. Brez možnosti za visoko uvrstitev sta bila le Italijana.