Celjski rokometaši zanesljivo do zmage

Celje, 03. 12. 2011 21.00 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala pokalnih zmagovalcev na domačem igrišču premagali estonsko Kehro s 34:18 (17:10).

Luka Žvižej
Luka Žvižej FOTO: Damjan Žibert

Rokometaši Celja Pivovarne Laško, ki zastopajo slovenski moški klubski rokomet v pokalu pokalnih zmagovalcev, so v prvi letošnji evropski tekmi visoko premagali estonskega predstavnika in si pred povratno tekmo priigrali neulovljivo prednost.

Obračun pred 600 gledalci so nekoliko nepričakovano bolje začeli gostje, ki so vodili do 8. minute. Gostitelji so prvič povedli v 10. minuti s 5:4, nato pa so le strnili svoje vrste in začeli počasi višati razliko, ki je do polčasa znašala sedem golov (17:10).

Uvodne minute drugega polčasa so bile povsem v znamenju rumeno-modrih, ki so naredili delni izid 6:0, gostje pa so prvi zadetek v nadaljevanju dosegli šele v 38. minuti. Prvi igralec tekme je bil nedvomno mladi vratar Urban Lesjak, ki je zbral 18 obramb. Ob tem je dosegel tudi gol prek celega igrišča, Gašper Marguč pa je bil s sedmimi zadetki najbolj učinkovit strelec domačega moštva.

Celje Pivovarna Laško - Kehra 34:18 (17:10)