Celjski rokometaši gladko čez estonsko oviro

Celje, 04. 12. 2011 18.45 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se zanesljivo uvrstili v osmino finala evropskega pokala pokalnih zmagovalcev, potem ko so izločili estonsko Kehro. Celjani so na prvi tekmi 3. kroga zmagali s 34:18 (17:10), na povratni pa s 37:23 (17:11).

Nejc Poklar
Nejc Poklar FOTO: Damjan Žibert

Celjani so tudi v drugo zanesljivo ugnali estonskega predstavnika Kehro ter se brez težav uvrstili med 16 najboljših v tem tekmovanju. Na drugi tekmi je bila razplet tekme podoben kot na prvi; gostje so se varovancem Vladana Matića enakovredno upirali le v uvodnih minutah, nato pa so jim pošle moči.

V domačih vratih je bil tokrat vseh 60 minut Matevž Skok, ki je skupaj zbral 19 obramb, med njimi tudi dve sedemmetrovki, najbolj učinkovit pa je bil Vid Poteko z devetimi goli.

Celjski rokometaši bodo naslednjega tekmeca za preboj med osmerico najboljših dobili v torek, 6. decembra. Med možnimi tekmeci sta tudi nemški ekipi Gummersbach in Flensburg-Handewitt, danski Aarhus, španski Aragon, srbska Vojvodina, ukrajinski Motor Zaporožje in drugi.