Po porazu proti Flensburgu izločilni boji za Celjane vse bolj oddaljeni

Celje, 20. 02. 2016 20.47 |

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi 12. kroga evropske Lige prvakov izgubili z nemškim Flensburgom s 26:30 (15:12). Po odličnem prvem polčasu so v drugem proti koncu popustili in Nemci so to uspeli izkoristiti in tekmo tudi dobili.

Luka Žvižej s soigralci kljub srčni predstavi ni bil kos Flensburgu.
Luka Žvižej s soigralci kljub srčni predstavi ni bil kos Flensburgu. FOTO: Miro Majcen

Slovenski prvaki so po reprezentančnem premoru zavoljo januarskega evropskega prvenstva na Poljskem naravnost v sijajni formi. Po odmevni zmagi nad Wislo v poljskem Plocku so bili dokaj blizu velike senzacije tudi na obračunu proti evropskemu velikanu iz Flensburga. Predvsem to velja za prvo polovico tekme, ki so jo Celjani odigrali naravnost popolno, v drugi polovici tekme pa so vendarle morali priznati premoč tradicionalnemu severnonemškemu tekmecu, ki si je odločilno prednost priigrali šele v zadnjih desetih minutah. Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu 27. februarja gostovala v hrvaškem Zagrebu.

Celjski rokometaši so sijajno odigrali prvo polovico tekme in povsem zasenčili ene glavnih pretendentov za končno zmago v ligi prvakov. V uvodnih dvajsetih minutah so bili z izjemno bojevito predstavo povsem konkurenčni tekmecem iz Flensburga, v zadnjih desetih minutah pa so jih povsem zasenčili. Z disciplinirano in preudarno igro v napadu ter predvsem granitno obrambo so si v 24. minuti priigrali tri gole prednosti (13:10), a s tem se niso zadovoljili, v sami končnici so z golom Blaža Blagotinška povišali na 15:11, na velik odmor pa odšli z naravnost sanjskim izidom (15:12). Izbranci domačega trenerja Branka Tamšeta so v prvem polčasu prikazali naravnost popolno predstavo, najbolj učinkovit pa je bil Blaž Janc, ki je bil v minulem krogu uvrščen v najboljšo sedmerko lige prvakov, s petimi goli. V njihovi igri je bilo malo vrzeli, v obrambi so vseskozi grizli in z bojevitostjo nevtralizirali primanjkljaj v višini in kilogramih.

Drugi polčas s začeli medlo, mednarodna pisana nemška zasedba je že v tretji minuti nadaljevanja tekmo postavila v začetno izhodišče (15:15), a le minuto kasneje so gostitelji znova povišali na 17:15. Celjani v nadaljevanju niso popustili niti za ped, čeravno so v 39. minuti po dolgem času zaostali s 17:18. Znova so strnili svoje vrste in si v 45. minuti znova priigrali tri gole prednosti (21:18), a nato ponovno malenkostno popustili, kar so izkušeni in z vsemi žavbami namazani gostitelji izkoristili in z delnim izidom 3:0 izenačili na 21:21. V zadnjih desetih minutah pa so gostitelji povsem popustili. Hud boj je terjal davek, povsem so jim pošle moči, gostujoči izbranci nekdanjega švedskega reprezentanta Ljubomirja Vranješa pa so zavoljo številnih menjav ohranili veliko več svežine. Celjani so v 56. minuti zaostali za tri gole (26:29), gosti pa so na koncu Zlatorog zapustili dvignjenih glav. V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Blaž Janc s sedmimi in Žiga Mlakar s petimi goli.