Castroviejo evropski prvak v vožnji na čas, Roglič sedmi

Plumelec, 15. 09. 2016 16.39 |

Španski kolesar Jonathan Castroviejo je osvojil zlato kolajno v vožnji na čas na evropskem prvenstvu v francoskem Plumelecu. Drugo mesto je na 45,5 km dolgi preizkušnji zasedel Belgijec Victor Campenaerts (+0:30), tretje pa Italijan Moreno Moser (+0:39).

Primož Roglič je nase opozoril na letošnjem Giru.
Primož Roglič je nase opozoril na letošnjem Giru. FOTO: STA

Na "uri resnice" sta nastopila dva slovenska kolesarja. Primož Roglič je kronometrsko preizkušnjo končal na sedmem mestu, za zmagovalcem s Pirenejskega polotoka pa je zaostal 1:07 minute. Rogličev reprezentančni kolega Jan Tratnik je v konkurenci 39 tekmovalcev iz stare celine zasedel 24. mesto z zaostankom 2:53 minute.

Na ženski preizkušnji na čas v dolžini 25,4 km sta smetano pobrali nizozemski kolesarki. Slavila je Ellen van Dijk, druga je bila njena rojakinja Anna van der Breggen (+0:18), tretje pa Rusinja Olga Zabelinskaja (+0:23).

V petek bosta na sporedu cestni dirki za mladince in mladinke, dan kasneje za mlajše člane in članice, v nedeljo pa še za člane in članice v razredu elite.