Budučnost dočakala evropski naslov

Podgorica, 13. 05. 2012 21.12 |

Rokometašice črnogorske Budučnosti so nove evropske klubske zmagovalke. V dveh finalnih dvobojih so bile zaradi več doseženih golov na gostovanju boljše od madžarskih prvakinj iz Györa.

Podgoričanke so se pred domačimi gledalci veselile naslova evropskih klubskih zmagovalk. FOTO: Reuters

Rokometašice črnogorske Budučnosti so nove evropske klubske zmagovalke. Potem ko so na gostovanju v Veszpremu izgubile prvi dvoboj z Györom (29:27), so na parketu vroče Morače zmagale s 27:25, zaradi več doseženih golov na gostovanju pa so se prve evropske krone v zgodovini kluba veselile Podgoričanke. Obračun se je začel dramatično zapletati od 45. minute naprej, ko Madžarke niso uspele zatresti mreže Clare Woltering. Črnogorke so nato deset minut pred koncem dvoboja povedle s 24:20 in vse je kazalo na njihov evropski naslov.

Sledila pa je zelo dobra končnica madžarskih prvakinj, v 55. minuti je bila razlika le še gol, ob koncu pa so domačinke zaigrale dovolj zrelo, da so prišle do želene zmage (27:25) in osvojile tako želeno evropsko krono.